Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › PRIM INVEST SRL

PRIM INVEST SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 8089306 · J1996000044265
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRIM INVEST SRL
Cod fiscal (CIF) RO8089306
Nr. Reg. Comerțului J1996000044265
Sediu social Str. Iuliu Maniu nr. 60, Mun. Târgu Mureş, 540165
Telefon 0265250693

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TUCALIUC FEODOT-DAN · administratorTUCALIUC DOMNIŢA-RUSANDA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.02.1996
CAEN4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PRIM INVEST SRL după CUI 8089306 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.141.366 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
41.039 lei
+64.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.9%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.160.053 lei20142015: 1.663.839 lei20152016: 1.521.676 lei20162017: 1.429.934 lei20172018: 1.277.926 lei20182019: 1.376.973 lei20192020: 1.416.434 lei20202021: 1.585.989 lei20212022: 1.643.397 lei20222023: 1.663.889 lei20232024: 1.847.147 lei20242025: 2.141.366 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.141.366 lei 41.039 lei 7
2024 1.847.147 lei 24.945 lei 7
2023 1.663.889 lei -19.635 lei 6
2022 1.643.397 lei 45.334 lei 6
2021 1.585.989 lei 153.201 lei 7
2020 1.416.434 lei 129.002 lei 7
2019 1.376.973 lei 95.689 lei 7
2018 1.277.926 lei 72.230 lei 7
2017 1.429.934 lei 112.607 lei 7
2016 1.521.676 lei 187.405 lei 7
2015 1.663.839 lei 356.380 lei 9
2014 1.160.053 lei 115.015 lei 10
2013 1.022.359 lei 152.039 lei 9
2012 1.007.148 lei 66.418 lei 10
2011 897.619 lei 35.425 lei 10
2010 444.023 lei -94.854 lei 9
2009 454.041 lei -91.136 lei 8
2008 672.636 lei 13.431 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 34 zile+15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,92%+0,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,12%+6,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,08×−6,95 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16×+0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,4%+1,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,92%+1,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 85,88%−6,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 305.909 lei+42.031 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,53×+0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,91×+0,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 192 zile−10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,35%+0,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.064 din 10.646 firme active cu bilanț depus (CAEN 4712)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 19.838 firme active din sector
SectorCAEN 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PRIM INVEST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRIM INVEST SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PRIM INVEST SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PRIM INVEST SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 8089306, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000044265. Firma a fost înființată la data de 6 februarie 1996 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

La ultima verificare, PRIM INVEST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.141.366 lei și un rezultat net de 41.039 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PRIM INVEST SRL?

PRIM INVEST SRL (CUI 8089306) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PRIM INVEST SRL în sectorul său?

PRIM INVEST SRL ocupă locul 1.064 din 10.646 firme active cu bilanț depus în CAEN 4712 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRIM INVEST SRL față de firmele din același domeniu?

PRIM INVEST SRL este mai veche decât 93% dintre cele 19.838 firme active cu CAEN 4712.

Este PRIM INVEST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PRIM INVEST SRL (CUI 8089306) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PRIM INVEST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PRIM INVEST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PRIM INVEST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRIM INVEST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRIM INVEST SRL plătitoare de TVA?

Da, PRIM INVEST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRIM INVEST SRL?

În anul 2025, PRIM INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.141.366 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRIM INVEST SRL?

Firmoscop analizează PRIM INVEST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.