Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › HALMEU HOUSE SRL

HALMEU HOUSE SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 8148968 · J1996001243403
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HALMEU HOUSE SRL
Cod fiscal (CIF) RO8148968
Nr. Reg. Comerțului J1996001243403
Sediu social Str. Fabrica de Gheaţă nr. 1, et. 13, ap. 112, CAMERA 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 22501
Telefon 0761410685

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

WARWAR ABDUL MALAK · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.02.1996
CAEN4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HALMEU HOUSE SRL după CUI 8148968 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
6.163.215 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
815.068 lei
+44.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.2%
Față de sectorpeste 83% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 272 de firme din Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 267 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 487.120 lei20142015: 1.154.478 lei20152016: 1.365.732 lei20162017: 1.827.088 lei20172018: 2.311.278 lei20182019: 2.275.789 lei20192020: 2.677.648 lei20202021: 3.119.998 lei20212022: 2.951.136 lei20222023: 4.062.685 lei20232024: 5.290.373 lei20242025: 6.163.215 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.163.215 lei 815.068 lei 7
2024 5.290.373 lei 565.075 lei 7
2023 4.062.685 lei 382.700 lei 6
2022 2.951.136 lei -125.165 lei 5
2021 3.119.998 lei 172.411 lei 4
2020 2.677.648 lei 235.164 lei 4
2019 2.275.789 lei 91.563 lei 4
2018 2.311.278 lei 182.716 lei 5
2017 1.827.088 lei 183.524 lei 4
2016 1.365.732 lei 69.284 lei 2
2015 1.154.478 lei 135.319 lei 1
2014 487.120 lei 83.642 lei 1
2013 255.370 lei 58.260 lei
2012 176.785 lei 28.626 lei 2
2011 102.352 lei 28.733 lei 3
2010 117.168 lei 28.447 lei 3
2009 172.996 lei 38.423 lei 2
2008 93.828 lei 50.019 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 320 zile−40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,22%+2,54 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 83,03%−3,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,2× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,89×−1,33 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 73,9%+6,58 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,54%+3,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,97%+3,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 880.459 lei+124.691 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,95×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,43× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 255 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,11%+3,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 71 din 517 firme active cu bilanț depus (CAEN 4644)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 772 firme active din sector
SectorCAEN 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HALMEU HOUSE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HALMEU HOUSE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HALMEU HOUSE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HALMEU HOUSE SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 8148968, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996001243403. Firma a fost înființată la data de 26 februarie 1996 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN 4644).

La ultima verificare, HALMEU HOUSE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.163.215 lei și un rezultat net de 815.068 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HALMEU HOUSE SRL?

HALMEU HOUSE SRL (CUI 8148968) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HALMEU HOUSE SRL în sectorul său?

HALMEU HOUSE SRL ocupă locul 71 din 517 firme active cu bilanț depus în CAEN 4644 (Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HALMEU HOUSE SRL față de firmele din același domeniu?

HALMEU HOUSE SRL este mai veche decât 92% dintre cele 772 firme active cu CAEN 4644.

Este HALMEU HOUSE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HALMEU HOUSE SRL (CUI 8148968) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HALMEU HOUSE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HALMEU HOUSE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HALMEU HOUSE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HALMEU HOUSE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HALMEU HOUSE SRL plătitoare de TVA?

Da, HALMEU HOUSE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HALMEU HOUSE SRL?

În anul 2025, HALMEU HOUSE SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.163.215 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HALMEU HOUSE SRL?

Firmoscop analizează HALMEU HOUSE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.