Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › DACOREX COM SRL

DACOREX COM SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Mun. Târgu Jiu
CUI 8161339 · J1996000036187
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DACOREX COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO8161339
Nr. Reg. Comerțului J1996000036187
Sediu social Str. Viitorului nr. 2, Mun. Târgu Jiu, jud. GORJ, 210177
Telefon 0253225295

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LILĂ MIHAI-MIREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.02.1996
CAEN2363 · Fabricarea betonului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DACOREX COM SRL după CUI 8161339 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
65.813.142 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
10.597.356 lei
-11.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.1%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 238 de firme din Fabricarea betonului care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector84 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 10 angajați, din 251 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 12.471.026 lei20142015: 16.887.706 lei20152016: 16.105.761 lei20162017: 17.691.366 lei20172018: 16.120.167 lei20182019: 22.303.014 lei20192020: 35.949.168 lei20202021: 38.841.345 lei20212022: 45.708.474 lei20222023: 47.946.696 lei20232024: 55.934.414 lei20242025: 65.813.142 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 65.813.142 lei 10.597.356 lei 84
2024 55.934.414 lei 11.990.715 lei 79
2023 47.946.696 lei 10.748.528 lei 74
2022 45.708.474 lei 9.985.706 lei 73
2021 38.841.345 lei 9.652.926 lei 70
2020 35.949.168 lei 11.520.403 lei 61
2019 22.303.014 lei 3.967.514 lei 54
2018 16.120.167 lei 2.034.426 lei 48
2017 17.691.366 lei 1.836.763 lei 48
2016 16.105.761 lei 3.542.137 lei 47
2015 16.887.706 lei 2.979.218 lei 46
2014 12.471.026 lei 2.041.185 lei 40
2013 7.070.730 lei 532.310 lei 33
2012 6.225.275 lei 103.676 lei 37
2011 6.700.984 lei 277.924 lei 37
2010 4.047.669 lei 45.483 lei 33
2009 4.420.159 lei 104.633 lei 35
2008 3.373.781 lei 32.347 lei 34

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 38 zile−28 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 62 zile−104 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,1%−5,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,99%−4,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 14,32×+5,41 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,1×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,27%−4 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,91%−2,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,09%+1,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 783.490 lei+75.459 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,68×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,65×+1,71 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 38 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,88%−5,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9 din 307 firme active cu bilanț depus (CAEN 2363)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 488 firme active din sector
SectorCAEN 2363 · Fabricarea betonului →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)10
Valoare totală (2024–2026)20.388.564 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați2 · 20.202.350 lei

Autorități: CONSILIUL JUDETEAN GORJ, Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A.

Achiziții directe (SEAP)175
Valoare totală (2024–2026)1.418.980 lei

Cumpărători: SC EDILITARA PUBLIC SA TG-JIU, COMUNA BUMBESTI PITIC, ORASUL Bumbesti-Jiu

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DACOREX COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DACOREX COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DACOREX COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DACOREX COM SRL, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 8161339, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000036187. Firma a fost înființată la data de 28 februarie 1996 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea betonului (CAEN 2363).

La ultima verificare, DACOREX COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 65.813.142 lei și un rezultat net de 10.597.356 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DACOREX COM SRL?

DACOREX COM SRL (CUI 8161339) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DACOREX COM SRL în sectorul său?

DACOREX COM SRL ocupă locul 9 din 307 firme active cu bilanț depus în CAEN 2363 (Fabricarea betonului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DACOREX COM SRL față de firmele din același domeniu?

DACOREX COM SRL este mai veche decât 93% dintre cele 488 firme active cu CAEN 2363.

Este DACOREX COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DACOREX COM SRL (CUI 8161339) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DACOREX COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DACOREX COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DACOREX COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DACOREX COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DACOREX COM SRL plătitoare de TVA?

Da, DACOREX COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DACOREX COM SRL?

În anul 2025, DACOREX COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 65.813.142 lei și un număr mediu de 84 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DACOREX COM SRL?

Firmoscop analizează DACOREX COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.