Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Teleorman › AGROMEC MERISANI SA

AGROMEC MERISANI SA

Înființată în 1996 · 30 de ani vechime · Sat Merişani Com. Băbăiţa
CUI 8173791 · J34/317/1996
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AGROMEC MERISANI SA
CUI 8173791
Nr. Reg. Comerțului J34/317/1996
Sediu social Com. BABAITA, Sat Merişani, Comuna Băbăiţa, jud. Teleorman

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

COVACI ION · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Staremandat cenzori expirat
CAEN0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AGROMEC MERISANI SA după CUI 8173791 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2024
285.836 lei
-44,0% vs 2023
Profit net 2024
74.454 lei
+145,5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă26.0%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 1.707.893 lei20132014: 1.749.147 lei20142015: 2.039.810 lei20152016: 1.167.231 lei20162017: 1.679.034 lei20172018: 1.031.422 lei20182019: 1.078.218 lei20192020: 884.840 lei20202021: 961.764 lei20212022: 1.186.907 lei20222023: 508.668 lei20232024: 285.836 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 285.836 lei 74.454 lei 1
2023 508.668 lei 30.333 lei 1
2022 1.186.907 lei 475.054 lei 3
2021 961.764 lei 168.590 lei 2
2020 884.840 lei 371.065 lei 3
2019 1.078.218 lei 12.478 lei 5
2018 1.031.422 lei 218.343 lei 6
2017 1.679.034 lei 158.738 lei 8
2016 1.167.231 lei 27.070 lei 8
2015 2.039.810 lei 56.940 lei 10
2014 1.749.147 lei 77.680 lei 9
2013 1.707.893 lei 35.226 lei 7
2012 1.128.757 lei 163.731 lei 6
2011 1.069.176 lei 93.418 lei 5
2010 446.743 lei 14.916 lei 4
2009 386.737 lei 11.918 lei 4
2008 348.095 lei 1.741 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 625 de zile+25 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 116 zile−176 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,05%+20,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,91%−11,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,78×+1,65 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,26×−0,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,02%+2,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,18%+2,02 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,09%+11,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 285.836 lei−222.832 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,12×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,14×−0,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2.671 de zile+1.245 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,34%+11,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 522 din 1.308 firme active cu bilanț depus (CAEN 0161)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 3.743 de firme active din sector
SectorCAEN 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 21 octombrie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → mandat cenzori expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AGROMEC MERISANI SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AGROMEC MERISANI SA? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

AGROMEC MERISANI SA, cu sediul în Sat Merişani Com. Băbăiţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 8173791, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/317/1996. Firma a fost înființată la data de 29 februarie 1996 și are ca obiect principal de activitate Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN 0161).

La ultima verificare, AGROMEC MERISANI SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 285.836 lei și un rezultat net de 74.454 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AGROMEC MERISANI SA?

AGROMEC MERISANI SA (CUI 8173791) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AGROMEC MERISANI SA în sectorul său?

AGROMEC MERISANI SA ocupă locul 522 din 1.308 firme active cu bilanț depus în CAEN 0161 (Activități auxiliare pentru producția vegetală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AGROMEC MERISANI SA față de firmele din același domeniu?

AGROMEC MERISANI SA este mai veche decât 94% dintre cele 3.743 de firme active cu CAEN 0161.

Este AGROMEC MERISANI SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare AGROMEC MERISANI SA (CUI 8173791) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AGROMEC MERISANI SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AGROMEC MERISANI SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AGROMEC MERISANI SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AGROMEC MERISANI SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AGROMEC MERISANI SA plătitoare de TVA?

Nu, AGROMEC MERISANI SA nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AGROMEC MERISANI SA?

În anul 2024, AGROMEC MERISANI SA a raportat o cifră de afaceri de 285.836 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AGROMEC MERISANI SA?

Firmoscop analizează AGROMEC MERISANI SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Teleorman →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 0161 din Teleorman, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.