Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › AUTO CLASS SA

AUTO CLASS SA

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 8194255 · J1996000143300
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AUTO CLASS SA
Cod fiscal (CIF) RO8194255
Nr. Reg. Comerțului J1996000143300
Sediu social Str. Botizului nr. 43/A, Mun. Satu Mare, 440110
Telefon 0261770085

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CREŢIU ILIE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.03.1996
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AUTO CLASS SA după CUI 8194255 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
19.663.331 lei
+17.0% vs 2024
Profit net 2025
1.261.908 lei
+74.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.4%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector46 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.329.223 lei20142015: 4.552.362 lei20152016: 4.178.597 lei20162017: 3.920.097 lei20172018: 4.519.207 lei20182019: 6.728.243 lei20192020: 8.268.096 lei20202021: 12.431.080 lei20212022: 13.955.075 lei20222023: 15.566.066 lei20232024: 16.854.815 lei20242025: 19.663.331 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 19.663.331 lei 1.261.908 lei 46
2024 16.854.815 lei 722.010 lei 46
2023 15.566.066 lei 1.556.413 lei 42
2022 13.955.075 lei 1.830.677 lei 42
2021 12.431.080 lei 968.424 lei 42
2020 8.268.096 lei -241.750 lei 41
2019 6.728.243 lei -17.383 lei 41
2018 4.519.207 lei 368.405 lei 37
2017 3.920.097 lei 267.305 lei 37
2016 4.178.597 lei 329.979 lei 32
2015 4.552.362 lei 404.280 lei 32
2014 3.329.223 lei 403.689 lei 33
2013 4.009.141 lei 335.669 lei 34
2012 3.244.991 lei -155.762 lei 33
2011 3.596.973 lei -132.086 lei 37
2010 4.565.525 lei -29.755 lei 43
2009 7.889.331 lei -179.889 lei 55
2008 8.240.507 lei -235.237 lei 64

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 50 zile−17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 21 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,42%+2,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,41%−5,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,1×+0,72 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,32×−0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,23%+5,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,52%+4,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 75,67%+5,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 427.464 lei+61.055 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,8×+0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,97× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 61 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,33%+2,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 65 din 9.897 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 16.016 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)14
Valoare totală (2024–2026)259.150 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați5 · 4.119.824 lei

Autorități: SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN SATU MARE, C.N. POSTA ROMANA S.A., DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE CLUJ-NAPOCA

Achiziții directe (SEAP)366
Valoare totală (2024–2026)963.247 lei

Cumpărători: COMUNA VIILE SATU MARE, OCOLUL SILVIC MAIERU RA, Liceul Tehnologic Ionita G Andron

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AUTO CLASS SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AUTO CLASS SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AUTO CLASS SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AUTO CLASS SA, cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 8194255, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000143300. Firma a fost înființată la data de 5 martie 1996 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, AUTO CLASS SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 19.663.331 lei și un rezultat net de 1.261.908 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AUTO CLASS SA?

AUTO CLASS SA (CUI 8194255) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AUTO CLASS SA în sectorul său?

AUTO CLASS SA ocupă locul 65 din 9.897 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AUTO CLASS SA față de firmele din același domeniu?

AUTO CLASS SA este mai veche decât 96% dintre cele 16.016 firme active cu CAEN 9531.

Este AUTO CLASS SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare AUTO CLASS SA (CUI 8194255) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AUTO CLASS SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AUTO CLASS SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AUTO CLASS SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTO CLASS SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AUTO CLASS SA plătitoare de TVA?

Da, AUTO CLASS SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AUTO CLASS SA?

În anul 2025, AUTO CLASS SA a raportat o cifră de afaceri de 19.663.331 lei și un număr mediu de 46 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTO CLASS SA?

Firmoscop analizează AUTO CLASS SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.