Sari la conținut
FirmoscopFirmeVaslui › ELDAC GRUP SRL

ELDAC GRUP SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Vaslui
CUI 830519 · J1992000472378
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ELDAC GRUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO830519
Nr. Reg. Comerțului J1992000472378
Sediu social Str. Toma Caragiu nr. 4, Mun. Vaslui, 730158
Telefon 0720960123

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ELDAC GRUP SRL după CUI 830519 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
16.977.866 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
1.715.486 lei
-57.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.1%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 734.154 lei20142015: 1.173.383 lei20152016: 1.849.255 lei20162017: 2.790.037 lei20172018: 2.628.724 lei20182019: 4.712.812 lei20192020: 4.500.951 lei20202021: 4.446.838 lei20212022: 8.234.686 lei20222023: 9.067.474 lei20232024: 15.046.733 lei20242025: 16.977.866 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 16.977.866 lei 1.715.486 lei 10
2024 15.046.733 lei 4.002.521 lei 10
2023 9.067.474 lei 1.774.142 lei 8
2022 8.234.686 lei 32.091 lei 8
2021 4.446.838 lei 419.783 lei 10
2020 4.500.951 lei 16.538 lei 10
2019 4.712.812 lei 630.274 lei 14
2018 2.628.724 lei 127.794 lei 13
2017 2.790.037 lei 200.406 lei 13
2016 1.849.255 lei 99.331 lei 14
2015 1.173.383 lei 171.298 lei 14
2014 734.154 lei 30.158 lei 14
2013 372.808 lei 2.036 lei 14
2012 421.004 lei -138.500 lei 9
2011 396.849 lei -194.656 lei 10
2010 465.687 lei -247.063 lei 12
2009 991.353 lei -37.947 lei 13
2008 1.288.687 lei 99.382 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 31 zile−80 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 21 zile−40 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,1%−16,5 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,95%−1,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,63×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,61×−0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 73,36%+15,73 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 45,52%+10,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,05%+1,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.697.787 lei+193.114 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,5×+3,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 9,79%−33,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 252 din 9.844 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 17.111 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)20
Valoare totală (2024–2026)312.800 lei

Cumpărători: MUNICIPIUL HUSI, ORASUL NEGRESTI, COMUNA BOGDANA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J37/472/1992 → J1992000472378
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1992000472378 → J37/472/1992
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J37/472/1992 → J1992000472378

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ELDAC GRUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ELDAC GRUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ELDAC GRUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ELDAC GRUP SRL, cu sediul în Mun. Vaslui, are codul unic de înregistrare (CUI) 830519, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992000472378. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, ELDAC GRUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16.977.866 lei și un rezultat net de 1.715.486 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ELDAC GRUP SRL?

ELDAC GRUP SRL (CUI 830519) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ELDAC GRUP SRL în sectorul său?

ELDAC GRUP SRL ocupă locul 252 din 9.844 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ELDAC GRUP SRL față de firmele din același domeniu?

ELDAC GRUP SRL este mai veche decât 99% dintre cele 17.111 firme active cu CAEN 4321.

Este ELDAC GRUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ELDAC GRUP SRL (CUI 830519) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ELDAC GRUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ELDAC GRUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ELDAC GRUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ELDAC GRUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ELDAC GRUP SRL plătitoare de TVA?

Da, ELDAC GRUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ELDAC GRUP SRL?

În anul 2025, ELDAC GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 16.977.866 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ELDAC GRUP SRL?

Firmoscop analizează ELDAC GRUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.