Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › SSI SCHAEFER SRL

SSI SCHAEFER SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 8378096 · J35/367/1996
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SSI SCHAEFER SRL
Cod fiscal (CIF) RO8378096
Nr. Reg. Comerțului J35/367/1996
Sediu social Bld. Industriei nr. 6, Mun. Timişoara, 300714
Telefon 0256305037

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

NICORAŞ MARIUS AVRAM · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.04.1996
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SSI SCHAEFER SRL după CUI 8378096 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
114.713.610 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
7.615.788 lei
+7.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.6%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector121 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 23.146.508 lei20142015: 31.347.295 lei20152016: 38.861.161 lei20162017: 49.823.069 lei20172018: 59.090.475 lei20182019: 50.226.938 lei20192020: 70.946.771 lei20202021: 68.211.391 lei20212022: 90.623.194 lei20222023: 134.901.188 lei20232024: 110.845.016 lei20242025: 114.713.610 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 114.713.610 lei 7.615.788 lei 121
2024 110.845.016 lei 7.076.668 lei 118
2023 134.901.188 lei 5.392.533 lei 115
2022 90.623.194 lei 4.908.804 lei 118
2021 68.211.391 lei 2.115.774 lei 144
2020 70.946.771 lei 3.161.525 lei 160
2019 50.226.938 lei 2.508.540 lei 165
2018 59.090.475 lei 2.604.395 lei 149
2017 49.823.069 lei 3.150.840 lei 131
2016 38.861.161 lei 2.427.077 lei 116
2015 31.347.295 lei 1.611.201 lei 106
2014 23.146.508 lei 289.893 lei 98
2013 33.926.238 lei -306.820 lei 104
2012 21.909.563 lei -858.663 lei 107
2011 22.759.727 lei 125.427 lei 95
2010 19.152.443 lei 1.641.182 lei 86
2009 16.754.401 lei 945.529 lei 77
2008 18.868.248 lei 394.021 lei 66

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 251 zile+109 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 90 zile+37 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,64%+0,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 74,53%+9,56 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,34×−0,2 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,61×+1,59 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 34,85%+1,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,2%−3,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,67%−11,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 948.046 lei+8.681 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,09×−0,58 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,87×−1,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 94 zile+29 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,66%−0,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3 din 11.867 firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 19.842 firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SSI SCHAEFER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SSI SCHAEFER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SSI SCHAEFER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SSI SCHAEFER SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 8378096, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/367/1996. Firma a fost înființată la data de 29 aprilie 1996 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, SSI SCHAEFER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 114.713.610 lei și un rezultat net de 7.615.788 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SSI SCHAEFER SRL?

SSI SCHAEFER SRL (CUI 8378096) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SSI SCHAEFER SRL în sectorul său?

SSI SCHAEFER SRL ocupă locul 3 din 11.867 firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SSI SCHAEFER SRL față de firmele din același domeniu?

SSI SCHAEFER SRL este mai veche decât 99% dintre cele 19.842 firme active cu CAEN 6201.

Este SSI SCHAEFER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SSI SCHAEFER SRL (CUI 8378096) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SSI SCHAEFER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SSI SCHAEFER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SSI SCHAEFER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SSI SCHAEFER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SSI SCHAEFER SRL plătitoare de TVA?

Da, SSI SCHAEFER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SSI SCHAEFER SRL?

În anul 2025, SSI SCHAEFER SRL a raportat o cifră de afaceri de 114.713.610 lei și un număr mediu de 121 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SSI SCHAEFER SRL?

Firmoscop analizează SSI SCHAEFER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.