Sari la conținut
FirmoscopFirmeVaslui › AUTOBUZUL SA

AUTOBUZUL SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Huşi
CUI 840121 · J1991000239378
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AUTOBUZUL SA
Cod fiscal (CIF) RO840121
Nr. Reg. Comerțului J1991000239378
Sediu social Str. DOBRINA nr. 19, Mun. Huşi, jud. VASLUI, 735100
Telefon 0723289028

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DOGARU CIPRIAN CĂTĂLIN · administratorDOGARU CIPRIAN CĂTĂLIN · director general unicDOGARU ANDREI · administratorDOGARU PENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AUTOBUZUL SA după CUI 840121 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
11.980.949 lei
+35.0% vs 2024
Profit net 2025
1.157.957 lei
+327.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.7%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.004 de firme din Alte transporturi terestre de călători n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,7%.

Mărime față de sector48 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.919 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.204.809 lei20142015: 1.297.988 lei20152016: 1.308.535 lei20162017: 1.586.160 lei20172018: 2.708.594 lei20182019: 3.235.499 lei20192020: 2.341.590 lei20202021: 2.418.078 lei20212022: 7.821.595 lei20222023: 7.307.729 lei20232024: 8.877.517 lei20242025: 11.980.949 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 11.980.949 lei 1.157.957 lei 48
2024 8.877.517 lei 271.008 lei 43
2023 7.307.729 lei 876.618 lei 33
2022 7.821.595 lei 1.160.716 lei 20
2021 2.418.078 lei 5.336 lei 19
2020 2.341.590 lei 26.798 lei 22
2019 3.235.499 lei 339.387 lei 26
2018 2.708.594 lei 359.751 lei 21
2017 1.586.160 lei 50.086 lei 19
2016 1.308.535 lei 34.376 lei 20
2015 1.297.988 lei 27.553 lei 20
2014 1.204.809 lei 12.887 lei 19
2013 1.084.249 lei 14.131 lei 15
2012 905.667 lei 12.547 lei 11
2011 486.072 lei 5.103 lei 13
2010 450.637 lei 10.009 lei 9
2009 252.727 lei 1.317 lei 8
2008 1.083.791 lei 39.078 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 66.078 lei 1 16 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 92 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 55 zile+37 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,66%+6,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,46%+1,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,9×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,59×+0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 22,41%+15,65 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,17%+8,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,77%−3,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 249.603 lei+43.149 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,36× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 648,35×+320,98 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,03%+8,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 113 din 9.897 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 15.994 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)3
Valoare totală (2025)18.084.450 lei

Autorități: JUDETUL VASLUI

Achiziții directe (SEAP)11
Valoare totală (2024–2026)40.669 lei

Cumpărători: CENTRUL CULTURAL JUDETEAN VASLUI, COMUNA VETRISOAIA, COMUNA BOTESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AUTOBUZUL SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AUTOBUZUL SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AUTOBUZUL SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AUTOBUZUL SA, cu sediul în Mun. Huşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 840121, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000239378. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, AUTOBUZUL SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.980.949 lei și un rezultat net de 1.157.957 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AUTOBUZUL SA?

AUTOBUZUL SA (CUI 840121) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AUTOBUZUL SA în sectorul său?

AUTOBUZUL SA ocupă locul 113 din 9.897 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AUTOBUZUL SA față de firmele din același domeniu?

AUTOBUZUL SA este mai veche decât 99% dintre cele 15.994 firme active cu CAEN 9531.

Este AUTOBUZUL SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare AUTOBUZUL SA (CUI 840121) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AUTOBUZUL SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AUTOBUZUL SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AUTOBUZUL SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTOBUZUL SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AUTOBUZUL SA plătitoare de TVA?

Da, AUTOBUZUL SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AUTOBUZUL SA?

În anul 2025, AUTOBUZUL SA a raportat o cifră de afaceri de 11.980.949 lei și un număr mediu de 48 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTOBUZUL SA?

Firmoscop analizează AUTOBUZUL SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.