Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › FANN-GROUP SRL

FANN-GROUP SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Mun. Râmnicu Vâlcea
CUI 8445918 · J38/311/1996
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FANN-GROUP SRL
CUI 8445918
Nr. Reg. Comerțului J38/311/1996
Sediu social Str. Marin Sorescu nr. 12, bl. A 38/3, sc. C, et. 4, ap. 17, Mun. Râmnicu Vâlcea, 240509
Telefon 0761230825

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MUNTEANU ROBERT · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.05.1996
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FANN-GROUP SRL după CUI 8445918 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
169.757 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
-913 lei
-153.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.5%
Față de sectorpeste 36% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 6.435 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 47.217 lei20142015: 82.371 lei20152016: 93.589 lei20162017: 82.558 lei20172018: 99.833 lei20182019: 101.132 lei20192020: 113.404 lei20202021: 132.811 lei20212022: 146.408 lei20222023: 157.139 lei20232024: 168.012 lei20242025: 169.757 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 169.757 lei -913 lei 1
2024 168.012 lei 1.704 lei 1
2023 157.139 lei 357 lei 1
2022 146.408 lei 3.889 lei 1
2021 132.811 lei 12.331 lei 1
2020 113.404 lei 6.792 lei 1
2019 101.132 lei 391 lei 1
2018 99.833 lei -2.018 lei 1
2017 82.558 lei 803 lei 1
2016 93.589 lei -3.007 lei 1
2015 82.371 lei -3.026 lei 1
2014 47.217 lei -4.122 lei 1
2013 68.315 lei -48 lei 2
2012 83.266 lei 2.175 lei 2
2011 88.380 lei 2.348 lei 1
2010 78.994 lei 328 lei 1
2009 52.136 lei 109 lei 1
2008 37.934 lei 275 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 87 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,54%−1,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 101,69%+6,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,98×−0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -2,29%−6,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1,69%−6,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 169.757 lei+1.745 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,25×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,89×+0,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 75 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,53%−1,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.157 din 13.538 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 27.187 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FANN-GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FANN-GROUP SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FANN-GROUP SRL, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 8445918, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/311/1996. Firma a fost înființată la data de 21 mai 1996 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, FANN-GROUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 169.757 lei și un rezultat net de -913 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FANN-GROUP SRL?

FANN-GROUP SRL (CUI 8445918) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă FANN-GROUP SRL în sectorul său?

FANN-GROUP SRL ocupă locul 5.157 din 13.538 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FANN-GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

FANN-GROUP SRL este mai veche decât 92% dintre cele 27.187 firme active cu CAEN 5630.

Este FANN-GROUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FANN-GROUP SRL (CUI 8445918) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FANN-GROUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FANN-GROUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FANN-GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FANN-GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FANN-GROUP SRL plătitoare de TVA?

Nu, FANN-GROUP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FANN-GROUP SRL?

În anul 2025, FANN-GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 169.757 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FANN-GROUP SRL?

Firmoscop analizează FANN-GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.