Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › SALVANIM A.M.V SRL

SALVANIM A.M.V SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 8458276 · J1996000789227
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SALVANIM A.M.V SRL
CUI 8458276
Nr. Reg. Comerțului J1996000789227
Sediu social Fdc. Gându nr. 3, Mun. Iaşi, 700013
Telefon 212184

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STECŸK ROMAN EDMOND · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.05.1996
CAEN7500 · Activități veterinare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SALVANIM A.M.V SRL după CUI 8458276 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 50/100
Cifră de afaceri 2025
333.690 lei
+14.0% vs 2024
Profit net 2025
21.509 lei
+114.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.4%
Față de sectorpeste 36% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.033 de firme din Activități veterinare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 49% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.066 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 122.838 lei20142015: 166.671 lei20152016: 139.739 lei20162017: 154.750 lei20172018: 172.959 lei20182019: 263.462 lei20192020: 231.353 lei20202021: 202.020 lei20212022: 269.091 lei20222023: 268.708 lei20232024: 291.759 lei20242025: 333.690 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 333.690 lei 21.509 lei 2
2024 291.759 lei 10.025 lei 2
2023 268.708 lei 21.185 lei 2
2022 269.091 lei 58.207 lei 2
2021 202.020 lei 4.612 lei 2
2020 231.353 lei 21.025 lei 2
2019 263.462 lei 6.274 lei 2
2018 172.959 lei 13.075 lei 2
2017 154.750 lei -20.268 lei 2
2016 139.739 lei -25.909 lei 2
2015 166.671 lei -18.630 lei 2
2014 122.838 lei -55.352 lei 2
2013 89.538 lei -65.963 lei 2
2012 126.479 lei -42.396 lei 2
2011 184.877 lei -28.422 lei 2
2010 206.055 lei -31.973 lei 1
2009 310.426 lei -40.818 lei 2
2008 376.357 lei 17.468 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 327 zile−71 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,45%+3,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 184,78%−14,85 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,54× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,28%+7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -82,26%+14,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 166.845 lei+20.965 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,06×+0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,25×−0,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 112 zile+24 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,04%+3,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.860 din 3.985 firme active cu bilanț depus (CAEN 7500)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 5.185 firme active din sector
SectorCAEN 7500 · Activități veterinare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SALVANIM A.M.V SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SALVANIM A.M.V SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SALVANIM A.M.V SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 8458276, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000789227. Firma a fost înființată la data de 24 mai 1996 și are ca obiect principal de activitate Activități veterinare (CAEN 7500).

La ultima verificare, SALVANIM A.M.V SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 333.690 lei și un rezultat net de 21.509 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SALVANIM A.M.V SRL?

SALVANIM A.M.V SRL (CUI 8458276) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă SALVANIM A.M.V SRL în sectorul său?

SALVANIM A.M.V SRL ocupă locul 1.860 din 3.985 firme active cu bilanț depus în CAEN 7500 (Activități veterinare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SALVANIM A.M.V SRL față de firmele din același domeniu?

SALVANIM A.M.V SRL este mai veche decât 96% dintre cele 5.185 firme active cu CAEN 7500.

Este SALVANIM A.M.V SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SALVANIM A.M.V SRL (CUI 8458276) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SALVANIM A.M.V SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SALVANIM A.M.V SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SALVANIM A.M.V SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SALVANIM A.M.V SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SALVANIM A.M.V SRL plătitoare de TVA?

Nu, SALVANIM A.M.V SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SALVANIM A.M.V SRL?

În anul 2025, SALVANIM A.M.V SRL a raportat o cifră de afaceri de 333.690 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SALVANIM A.M.V SRL?

Firmoscop analizează SALVANIM A.M.V SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.