Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › DENTSANA SRL

DENTSANA SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Orş. Fieni
CUI 8492642 · J15/264/1996
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DENTSANA SRL
CUI 8492642
Nr. Reg. Comerțului J15/264/1996
Sediu social Str. Cart. Malu-Roşu nr. 16, Orş. Fieni, jud. DÂMBOVIŢA, 135100
Telefon 045774801

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

MILEA M MARIANA CARMEN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.06.1996
CAEN8623 · Activități de asistență stomatologică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DENTSANA SRL după CUI 8492642 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
349.079 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
-45.485 lei
-139.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-13.0%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 8.898 de firme din Activități de asistență stomatologică care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,0%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.990 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 178.894 lei20142015: 224.995 lei20152016: 200.382 lei20162017: 206.291 lei20172018: 213.535 lei20182019: 239.156 lei20192020: 216.077 lei20202021: 285.095 lei20212022: 304.245 lei20222023: 305.989 lei20232024: 357.602 lei20242025: 349.079 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 349.079 lei -45.485 lei 3
2024 357.602 lei 116.201 lei 4
2023 305.989 lei 87.044 lei 3
2022 304.245 lei 109.136 lei 3
2021 285.095 lei 53.976 lei 4
2020 216.077 lei 26.841 lei 3
2019 239.156 lei 39.628 lei 4
2018 213.535 lei 28.683 lei 4
2017 206.291 lei 24.267 lei 5
2016 200.382 lei 18.069 lei 5
2015 224.995 lei 48.541 lei 5
2014 178.894 lei 23.279 lei 4
2013 189.335 lei 6.670 lei 4
2012 183.722 lei 37.873 lei 3
2011 134.826 lei 9.193 lei 3
2010 110.145 lei -11.676 lei 3
2009 100.746 lei -10.928 lei 3
2008 118.487 lei 1.036 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 16 zile−23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -13,03%−45,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,85%−5,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,58×+0,94 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,28×−0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -82,5%−197,99 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -64,47%−148,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,15%+5,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 116.360 lei+26.959 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,95×+2,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 46,27×+40,98 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile−61 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -9,43%−64,33 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.067 din 10.990 firme active cu bilanț depus (CAEN 8623)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 13.801 firme active din sector
SectorCAEN 8623 · Activități de asistență stomatologică →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DENTSANA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DENTSANA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DENTSANA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DENTSANA SRL, cu sediul în Orş. Fieni, are codul unic de înregistrare (CUI) 8492642, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/264/1996. Firma a fost înființată la data de 4 iunie 1996 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență stomatologică (CAEN 8623).

La ultima verificare, DENTSANA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 349.079 lei și un rezultat net de -45.485 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DENTSANA SRL?

DENTSANA SRL (CUI 8492642) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DENTSANA SRL în sectorul său?

DENTSANA SRL ocupă locul 4.067 din 10.990 firme active cu bilanț depus în CAEN 8623 (Activități de asistență stomatologică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DENTSANA SRL față de firmele din același domeniu?

DENTSANA SRL este mai veche decât 96% dintre cele 13.801 firme active cu CAEN 8623.

Este DENTSANA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DENTSANA SRL (CUI 8492642) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DENTSANA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DENTSANA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DENTSANA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DENTSANA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DENTSANA SRL plătitoare de TVA?

Nu, DENTSANA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DENTSANA SRL?

În anul 2025, DENTSANA SRL a raportat o cifră de afaceri de 349.079 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DENTSANA SRL?

Firmoscop analizează DENTSANA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.