Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › SAR SECURITY SRL

SAR SECURITY SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 8507824 · J1996000742350
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAR SECURITY SRL
Cod fiscal (CIF) RO8507824
Nr. Reg. Comerțului J1996000742350
Sediu social Str. Ady Endre nr. 2, ap. 8, Mun. Timişoara, 300175
Telefon 0724288500

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CEONTEA LILIANA-MIHAELA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.06.1996
CAEN8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAR SECURITY SRL după CUI 8507824 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 86/100
Cifră de afaceri 2025
15.132.535 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
4.714.122 lei
-18.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă31.2%
Față de sectorpeste 88% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 1.150 de firme din Activități de investigații și servicii private de protecție care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,2%.

Mărime față de sector125 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 16 angajați, din 1.195 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 10.223.893 lei20142015: 14.016.543 lei20152016: 14.175.542 lei20162017: 15.457.656 lei20172018: 16.522.630 lei20182019: 18.501.256 lei20192020: 18.094.054 lei20202021: 19.542.710 lei20212022: 16.939.745 lei20222023: 15.013.690 lei20232024: 14.729.373 lei20242025: 15.132.535 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 15.132.535 lei 4.714.122 lei 125
2024 14.729.373 lei 5.792.376 lei 131
2023 15.013.690 lei 6.274.465 lei 145
2022 16.939.745 lei 5.401.787 lei 177
2021 19.542.710 lei 4.585.141 lei 224
2020 18.094.054 lei 3.115.180 lei 235
2019 18.501.256 lei 3.611.328 lei 243
2018 16.522.630 lei 2.851.578 lei 253
2017 15.457.656 lei 2.311.502 lei 320
2016 14.175.542 lei 2.274.355 lei 342
2015 14.016.543 lei 2.921.052 lei 333
2014 10.223.893 lei 1.420.514 lei 268
2013 8.675.447 lei 1.183.473 lei 260
2012 7.501.366 lei 1.117.961 lei 261
2011 6.632.026 lei 1.152.339 lei 230
2010 5.532.389 lei 1.150.210 lei 210
2009 4.903.319 lei 1.002.903 lei 189
2008 5.172.141 lei 1.223.217 lei 238

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 586 zile+356 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 42 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 31,15%−8,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 83,9%+49,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,19×−1,69 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,15×+4,62 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,9%+66,75 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,28%−5,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,3%−49,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 121.060 lei+8.622 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,52× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 67,8×+8,97 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 52,79%−18,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 93 din 1.119 firme active cu bilanț depus (CAEN 8001)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 1.577 firme active din sector
SectorCAEN 8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)21
Valoare totală (2025–2026)404.594 lei

Cumpărători: Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii Louis Turcanu, CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI TIMISOARA CASA DE CULTURA A MUNICIPIULUI, FILARMONICA BANATUL TIMISOARA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAR SECURITY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAR SECURITY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SAR SECURITY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SAR SECURITY SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 8507824, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000742350. Firma a fost înființată la data de 6 iunie 1996 și are ca obiect principal de activitate Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).

La ultima verificare, SAR SECURITY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.132.535 lei și un rezultat net de 4.714.122 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAR SECURITY SRL?

SAR SECURITY SRL (CUI 8507824) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SAR SECURITY SRL în sectorul său?

SAR SECURITY SRL ocupă locul 93 din 1.119 firme active cu bilanț depus în CAEN 8001 (Activități de investigații și servicii private de protecție), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAR SECURITY SRL față de firmele din același domeniu?

SAR SECURITY SRL este mai veche decât 98% dintre cele 1.577 firme active cu CAEN 8001.

Este SAR SECURITY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SAR SECURITY SRL (CUI 8507824) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SAR SECURITY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SAR SECURITY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SAR SECURITY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAR SECURITY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAR SECURITY SRL plătitoare de TVA?

Da, SAR SECURITY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAR SECURITY SRL?

În anul 2025, SAR SECURITY SRL a raportat o cifră de afaceri de 15.132.535 lei și un număr mediu de 125 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAR SECURITY SRL?

Firmoscop analizează SAR SECURITY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.