Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Botoșani › CAMEDANY SRL

CAMEDANY SRL

Înființată în 1996 · 30 de ani vechime · Orş. Darabani
CUI 8544253 · J07/266/1996
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAMEDANY SRL
CUI 8544253
Nr. Reg. Comerțului J07/266/1996
Sediu social Str. 1 DECEMBRIE nr. 12, Loc. Darabani, Oraş Darabani, jud. Botoşani, 6864
Telefon 0747330909

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

MATEI DANIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAMEDANY SRL după CUI 8544253 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
347.533 lei
+28,0% vs 2024
Profit net 2025
10.806 lei
-14,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.1%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.832 de firme din Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 51% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.945 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 44.980 lei20142015: 55.179 lei20152016: 61.708 lei20162017: 66.555 lei20172018: 133.281 lei20182019: 159.960 lei20192020: 172.896 lei20202021: 261.232 lei20212022: 217.420 lei20222023: 251.576 lei20232024: 270.868 lei20242025: 347.533 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 347.533 lei 10.806 lei 2
2024 270.868 lei 12.571 lei 2
2023 251.576 lei 21.355 lei 2
2022 217.420 lei -11.516 lei 3
2021 261.232 lei 62.054 lei 3
2020 172.896 lei 20.322 lei 2
2019 159.960 lei 1.739 lei 3
2018 133.281 lei -39.177 lei 5
2017 66.555 lei -6.445 lei 3
2016 61.708 lei -9.777 lei 3
2015 55.179 lei -2.810 lei 2
2014 44.980 lei -21.457 lei 3
2013 87.665 lei 3.733 lei 2
2012 44.087 lei 4.318 lei 3
2011 47.373 lei -187 lei 4
2010 46.994 lei 17.019 lei 2
2009 26.585 lei -4.184 lei 2
2008 16.080 lei -469 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 52 de zile+22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,11%−1,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 49,45%+13,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,02×−0,78 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,98×+0,42 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,33%−10,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,78%−9,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 50,55%−13,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 173.767 lei+38.333 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,47×−0,9 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,47×−11,84 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 de zile+25 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,98%−0,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.368 din 8.020 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4520)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 20.194 de firme active din sector
SectorCAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume47
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)16

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAMEDANY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAMEDANY SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CAMEDANY SRL, cu sediul în Orş. Darabani, are codul unic de înregistrare (CUI) 8544253, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J07/266/1996. Firma a fost înființată la data de 19 iunie 1996 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

La ultima verificare, CAMEDANY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 347.533 lei și un rezultat net de 10.806 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAMEDANY SRL?

CAMEDANY SRL (CUI 8544253) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAMEDANY SRL în sectorul său?

CAMEDANY SRL ocupă locul 1.368 din 8.020 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAMEDANY SRL față de firmele din același domeniu?

CAMEDANY SRL este mai veche decât 96% dintre cele 20.194 de firme active cu CAEN 4520.

Este CAMEDANY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAMEDANY SRL (CUI 8544253) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAMEDANY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAMEDANY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAMEDANY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAMEDANY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAMEDANY SRL plătitoare de TVA?

Nu, CAMEDANY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAMEDANY SRL?

În anul 2025, CAMEDANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 347.533 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAMEDANY SRL?

Firmoscop analizează CAMEDANY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Botoșani →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4520 din Botoșani, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.