Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › THERMOLIT SRL

THERMOLIT SRL

Înființată în 1996 · 29 ani vechime · Sat Cristeşti Com. Cristeşti
CUI 8844358 · J26/1142/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire THERMOLIT SRL
Cod fiscal (CIF) RO8844358
Nr. Reg. Comerțului J26/1142/2004
Sediu social Str. GEIGER nr. 1/E, Sat Cristeşti Com. Cristeşti, jud. MUREŞ, 547185
Telefon 0265306424

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 12.07.2004
CAEN4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută THERMOLIT SRL după CUI 8844358 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
245.429.048 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
8.085.692 lei
-64.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.3%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.822 de firme din Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,8%.

Mărime față de sector440 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 1.922 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 127.058.647 lei20142015: 151.134.463 lei20152016: 91.722.159 lei20162017: 123.209.041 lei20172018: 176.452.344 lei20182019: 155.982.319 lei20192020: 205.704.531 lei20202021: 236.197.555 lei20212022: 224.427.214 lei20222023: 417.457.558 lei20232024: 277.123.335 lei20242025: 245.429.048 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 245.429.048 lei 8.085.692 lei 440
2024 277.123.335 lei 22.816.660 lei 428
2023 417.457.558 lei 38.084.289 lei 445
2022 224.427.214 lei 25.399.910 lei 426
2021 236.197.555 lei 18.023.954 lei 434
2020 205.704.531 lei 8.859.598 lei 400
2019 155.982.319 lei 10.298.204 lei 325
2018 176.452.344 lei 599.073 lei 279
2017 123.209.041 lei -2.184.542 lei 292
2016 91.722.159 lei 3.051.175 lei 282
2015 151.134.463 lei 13.585.234 lei 290
2014 127.058.647 lei 5.044.469 lei 271
2013 87.238.695 lei 4.376.028 lei 221
2012 78.302.102 lei 2.586.222 lei 230
2011 89.963.407 lei 71.411 lei 217
2010 60.031.176 lei 511.838 lei 198
2009 58.432.032 lei 189.243 lei 211
2008 84.357.824 lei 2.439.237 lei 234

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 95 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 192 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,29%−4,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,23%−2,29 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,31×+0,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,58×−0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,33%−15 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,83%−6,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,18%+4,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 557.793 lei−89.691 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,16×−0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 18,91×+4,62 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,91%−4,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22 din 2.548 firme active cu bilanț depus (CAEN 4211)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 3.965 firme active din sector
SectorCAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)34
Valoare totală (2024–2026)313.954.577 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 152.254.873 lei

Autorități: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A., APA TARNAVEI MARI SA, Municipiul Sibiu

Achiziții directe (SEAP)97
Valoare totală (2024–2026)7.680.643 lei

Cumpărători: COMUNA SINCRAIU DE MURES, Orasul Sovata (Primaria Oras Sovata), Comuna Cristian

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Sat Cristeşti Com. Cristeşti
  • 13 iulie 2026Redenumire: THERMOLIT SRL → GEIGER TRANSILVANIA SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 12.07.2004
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/8282/1996 → J26/1142/2004
  • 13 iulie 2026Redenumire: GEIGER TRANSILVANIA SRL → THERMOLIT SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Mureş → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2004001142266 → J40/8282/1996
  • 13 iulie 2026Redenumire: THERMOLIT SRL → GEIGER TRANSILVANIA SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Mureş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/8282/1996 → J2004001142266

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru THERMOLIT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți THERMOLIT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru THERMOLIT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

THERMOLIT SRL, cu sediul în Sat Cristeşti Com. Cristeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 8844358, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/1142/2004. Firma a fost înființată la data de 10 octombrie 1996 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

La ultima verificare, THERMOLIT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 245.429.048 lei și un rezultat net de 8.085.692 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are THERMOLIT SRL?

THERMOLIT SRL (CUI 8844358) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă THERMOLIT SRL în sectorul său?

THERMOLIT SRL ocupă locul 22 din 2.548 firme active cu bilanț depus în CAEN 4211 (Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este THERMOLIT SRL față de firmele din același domeniu?

THERMOLIT SRL este mai veche decât 95% dintre cele 3.965 firme active cu CAEN 4211.

Este THERMOLIT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare THERMOLIT SRL (CUI 8844358) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este THERMOLIT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, THERMOLIT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în THERMOLIT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru THERMOLIT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este THERMOLIT SRL plătitoare de TVA?

Da, THERMOLIT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a THERMOLIT SRL?

În anul 2025, THERMOLIT SRL a raportat o cifră de afaceri de 245.429.048 lei și un număr mediu de 440 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu THERMOLIT SRL?

Firmoscop analizează THERMOLIT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.