Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › LORGIS SRL

LORGIS SRL

Înființată în 1996 · 29 ani vechime · Mun. Motru
CUI 8868187 · J1996000603187
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LORGIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO8868187
Nr. Reg. Comerțului J1996000603187
Sediu social Aleea PLEVNEI, bl. J1, ap. 6, Mun. Motru, jud. GORJ, 215200
Telefon 0744752525

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POPESCU MIRELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.10.1996
CAEN0220 · Exploatarea forestieră
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LORGIS SRL după CUI 8868187 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
21.381.710 lei
+19.0% vs 2024
Profit net 2025
521.737 lei
+132.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.4%
Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 8.801.029 lei20142015: 10.836.739 lei20152016: 11.556.090 lei20162017: 13.084.195 lei20172018: 13.373.167 lei20182019: 13.028.683 lei20192020: 11.474.215 lei20202021: 14.101.727 lei20212022: 19.337.081 lei20222023: 21.752.144 lei20232024: 17.999.093 lei20242025: 21.381.710 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21.381.710 lei 521.737 lei 62
2024 17.999.093 lei -1.600.687 lei 55
2023 21.752.144 lei 1.712.219 lei 58
2022 19.337.081 lei 3.913.471 lei 59
2021 14.101.727 lei 1.654.939 lei 52
2020 11.474.215 lei 575.541 lei 55
2019 13.028.683 lei 438.300 lei 62
2018 13.373.167 lei 1.247.177 lei 62
2017 13.084.195 lei 1.171.167 lei 66
2016 11.556.090 lei 195.660 lei 60
2015 10.836.739 lei 1.194.421 lei 74
2014 8.801.029 lei 286.562 lei 64
2013 6.694.636 lei 2.901 lei 58
2012 6.563.696 lei 18.429 lei 53
2011 6.171.779 lei 24.803 lei 43
2010 5.063.892 lei 252.710 lei 44
2009 3.580.474 lei 84.352 lei 32
2008 3.419.560 lei 215.243 lei 32

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 152 zile−18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 91 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,44%+11,33 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,35%+0,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,31× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,77× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,48%+18,87 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,54%+10,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,65%−0,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 344.866 lei+17.610 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,04×+0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,61×−0,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 55 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,5%+10,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 23 din 4.039 firme active cu bilanț depus (CAEN 0220)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 6.149 firme active din sector
SectorCAEN 0220 · Exploatarea forestieră →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)6
Valoare totală (2024–2026)2.260.970 lei

Autorități: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA, Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Mehedinti

Achiziții directe (SEAP)31
Valoare totală (2024–2026)1.887.514 lei

Cumpărători: COMUNA RUNCU (Consiliul Local al Comunei Runcu), Comuna Corcova (Primaria Corcova Jud. Mehedinti), LICEUL TEHNOLOGIC TUDOR VLADIMIRESCU SIMIAN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume20
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LORGIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LORGIS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LORGIS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LORGIS SRL, cu sediul în Mun. Motru, are codul unic de înregistrare (CUI) 8868187, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000603187. Firma a fost înființată la data de 18 octombrie 1996 și are ca obiect principal de activitate Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

La ultima verificare, LORGIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.381.710 lei și un rezultat net de 521.737 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LORGIS SRL?

LORGIS SRL (CUI 8868187) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LORGIS SRL în sectorul său?

LORGIS SRL ocupă locul 23 din 4.039 firme active cu bilanț depus în CAEN 0220 (Exploatarea forestieră), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LORGIS SRL față de firmele din același domeniu?

LORGIS SRL este mai veche decât 95% dintre cele 6.149 firme active cu CAEN 0220.

Este LORGIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LORGIS SRL (CUI 8868187) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LORGIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LORGIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LORGIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LORGIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LORGIS SRL plătitoare de TVA?

Da, LORGIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LORGIS SRL?

În anul 2025, LORGIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 21.381.710 lei și un număr mediu de 62 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LORGIS SRL?

Firmoscop analizează LORGIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.