Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › ROM TECH SRL

ROM TECH SRL

Înființată în 1996 · 29 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 8944055 · J1996000554328
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROM TECH SRL
Cod fiscal (CIF) RO8944055
Nr. Reg. Comerțului J1996000554328
Sediu social Str. Dr. Marius Sturza nr. 5A, Mun. Sibiu, 550377
Telefon 0269233465

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

COSTEI CAMELIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.11.1996
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROM TECH SRL după CUI 8944055 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
130.992.452 lei
+261.0% vs 2024
Profit net 2025
10.947.651 lei
+870.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.4%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector27 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 24.619.020 lei20142015: 16.588.808 lei20152016: 7.645.633 lei20162017: 19.761.108 lei20172018: 53.446.824 lei20182019: 13.403.670 lei20192020: 16.449.064 lei20202021: 33.187.183 lei20212022: 102.897.943 lei20222023: 23.475.651 lei20232024: 36.296.450 lei20242025: 130.992.452 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 130.992.452 lei 10.947.651 lei 27
2024 36.296.450 lei 1.128.104 lei 25
2023 23.475.651 lei 110.413 lei 27
2022 102.897.943 lei 4.123.307 lei 27
2021 33.187.183 lei 1.229.999 lei 24
2020 16.449.064 lei 40.999 lei 20
2019 13.403.670 lei 31.134 lei 18
2018 53.446.824 lei 5.721.444 lei 18
2017 19.761.108 lei 1.765.846 lei 16
2016 7.645.633 lei 65.113 lei 16
2015 16.588.808 lei 739.019 lei 17
2014 24.619.020 lei 1.345.643 lei 15
2013 6.648.641 lei 56.898 lei 15
2012 14.159.961 lei 2.740.052 lei 15
2011 11.102.589 lei 98.153 lei 16
2010 12.464.123 lei 67.905 lei 14
2009 2.831.266 lei -2.354.976 lei 17
2008 14.587.149 lei 289.038 lei 19

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 85 zile−105 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 63 zile−140 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,36%+5,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,87%+12,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,39×−0,3 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,55×−2,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 91,56%+63,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 25,76%+22,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,13%+15,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 4.851.572 lei+3.399.714 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,08×+1,95 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 52,6×+28,63 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,68%+6,82 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 52 din 8.202 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 12.908 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)80
Valoare totală (2024–2026)141.616.697 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați22 · 185.267.500 lei

Autorități: Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta, INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI DE FRONTIERA, UM 0929 Bucuresti

Achiziții directe (SEAP)363
Valoare totală (2024–2026)2.764.954 lei

Cumpărători: Ministerul Apararii - Unitatea Militara 02512/C, Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica si Inginerie Nucleara "Horia Hulubei", COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROM TECH SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROM TECH SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROM TECH SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROM TECH SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 8944055, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000554328. Firma a fost înființată la data de 18 noiembrie 1996 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, ROM TECH SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 130.992.452 lei și un rezultat net de 10.947.651 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROM TECH SRL?

ROM TECH SRL (CUI 8944055) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROM TECH SRL în sectorul său?

ROM TECH SRL ocupă locul 52 din 8.202 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROM TECH SRL față de firmele din același domeniu?

ROM TECH SRL este mai veche decât 94% dintre cele 12.908 firme active cu CAEN 4690.

Este ROM TECH SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROM TECH SRL (CUI 8944055) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROM TECH SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROM TECH SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROM TECH SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROM TECH SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROM TECH SRL plătitoare de TVA?

Da, ROM TECH SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROM TECH SRL?

În anul 2025, ROM TECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 130.992.452 lei și un număr mediu de 27 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROM TECH SRL?

Firmoscop analizează ROM TECH SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.