Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › TAHUN IMPEX SRL

TAHUN IMPEX SRL

Înființată în 1996 · 29 ani vechime · Sat Fântânele Com. Fântânele
CUI 8960344 · J1996000719264
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TAHUN IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO8960344
Nr. Reg. Comerțului J1996000719264
Sediu Sat Fântânele Com. Fântânele, Mureş
Telefon 580272

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.11.1996
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TAHUN IMPEX SRL după CUI 8960344 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 58/100
Cifră de afaceri 2024
3.138.338 lei
+12.0% vs 2023
Profit net 2024
-6.525 lei
+63.1% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-0.2%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.914 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,0%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 28.623 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital9.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 658.555 lei20122013: 666.350 lei20132014: 1.411.723 lei20142015: 1.482.098 lei20152016: 1.198.032 lei20162017: 1.120.726 lei20172018: 1.327.875 lei20182019: 1.382.595 lei20192020: 2.160.733 lei20202022: 2.713.816 lei20222023: 2.807.532 lei20232024: 3.138.338 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 3.138.338 lei -6.525 lei 8
2023 2.807.532 lei -17.682 lei 9
2022 2.713.816 lei 310.941 lei 12
2020 2.160.733 lei 69.524 lei 9
2019 1.382.595 lei -7.552 lei 11
2018 1.327.875 lei 143.628 lei 12
2017 1.120.726 lei -83.304 lei 12
2016 1.198.032 lei -102.473 lei 15
2015 1.482.098 lei 13.206 lei 14
2014 1.411.723 lei 37.863 lei 11
2013 666.350 lei 1.467 lei 11
2012 658.555 lei -46.068 lei 10
2011 561.668 lei -79.604 lei 13
2010 519.331 lei -95.658 lei 10
2009 550.727 lei -61.655 lei 11
2008 522.981 lei -31.776 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 40 zile−15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,21%+0,42 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 90,08%−0,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,11× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 9,08×−0,41 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -17,27%+22,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,71%+2,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 9,92%+0,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 392.292 lei+80.344 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,24×+2,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,24×+6,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 zile−16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,21%−0,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.143 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 91.185 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J26/719/1996 → J1996000719264
  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele → Sat Fântânele Com. Fântânele

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TAHUN IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TAHUN IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TAHUN IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TAHUN IMPEX SRL, cu sediul în Sat Fântânele Com. Fântânele, are codul unic de înregistrare (CUI) 8960344, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000719264. Firma a fost înființată la data de 22 noiembrie 1996 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, TAHUN IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 3.138.338 lei și un rezultat net de -6.525 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TAHUN IMPEX SRL?

TAHUN IMPEX SRL (CUI 8960344) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TAHUN IMPEX SRL în sectorul său?

TAHUN IMPEX SRL ocupă locul 3.143 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TAHUN IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

TAHUN IMPEX SRL este mai veche decât 86% dintre cele 91.185 firme active cu CAEN 4711.

Este TAHUN IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TAHUN IMPEX SRL (CUI 8960344) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TAHUN IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TAHUN IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TAHUN IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TAHUN IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TAHUN IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, TAHUN IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TAHUN IMPEX SRL?

În anul 2024, TAHUN IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.138.338 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TAHUN IMPEX SRL?

Firmoscop analizează TAHUN IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.