TRANSMAR SA
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 17 octombrie 2026.
Reprezentanți
CSENGERI VASILE · administratorGALIȘ MARIA · reprezentant al persoanei juridiceVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 17 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 17 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 17 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută TRANSMAR SA după CUI 90372 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 872 de firme din Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,7%.
Mediana sectorului: 6 angajați, din 901 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 50.604.579 lei | 2.454.754 lei | 42 |
| 2024 | 45.930.324 lei | 432.780 lei | 41 |
| 2023 | 40.738.948 lei | 423.562 lei | 43 |
| 2022 | 40.785.299 lei | 422.402 lei | 44 |
| 2021 | 30.076.351 lei | 368.381 lei | 45 |
| 2020 | 22.957.528 lei | 547.820 lei | 39 |
| 2019 | 27.948.864 lei | 630.323 lei | 49 |
| 2018 | 26.715.790 lei | 651.773 lei | 48 |
| 2017 | 23.569.680 lei | 1.090.293 lei | 43 |
| 2016 | 22.607.841 lei | 932.882 lei | 42 |
| 2015 | 22.363.665 lei | 462.876 lei | 37 |
| 2014 | 23.051.347 lei | 527.786 lei | 36 |
| 2013 | 22.498.147 lei | 352.454 lei | 37 |
| 2012 | 22.988.434 lei | 195.131 lei | 37 |
| 2011 | 25.172.171 lei | 103.912 lei | 37 |
| 2010 | 22.101.818 lei | 181.707 lei | 42 |
| 2009 | 15.975.678 lei | 90.511 lei | 43 |
| 2008 | 14.975.407 lei | 67.580 lei | 33 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 61 din 1.086 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4730) |
| Vechime relativă | mai veche decât 100% dintre cele 1.541 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 4730 · Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule → |
Contracte publice
Cumpărători: Municipiul Marghita, COMUNA BALC, COMUNA DERNA
Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.
SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru TRANSMAR SA
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți TRANSMAR SA? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
TRANSMAR SA, cu sediul în Municipiul Marghita, are codul unic de înregistrare (CUI) 90372, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000221054. Firma a fost înființată la data de 19 martie 1991 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule (CAEN 4730).
La ultima verificare, TRANSMAR SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 50.604.579 lei și un rezultat net de 2.454.754 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 17 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are TRANSMAR SA?
TRANSMAR SA (CUI 90372) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 17 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă TRANSMAR SA în sectorul său?
TRANSMAR SA ocupă locul 61 din 1.086 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4730 (Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule), după cifra de afaceri.
Cât de veche este TRANSMAR SA față de firmele din același domeniu?
TRANSMAR SA este mai veche decât 100% dintre cele 1.541 de firme active cu CAEN 4730.
Este TRANSMAR SA o firmă activă?
Da, la ultima verificare TRANSMAR SA (CUI 90372) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este TRANSMAR SA în insolvență?
Nu — la ultima verificare, TRANSMAR SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în TRANSMAR SA?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRANSMAR SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este TRANSMAR SA plătitoare de TVA?
Da, TRANSMAR SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a TRANSMAR SA?
În anul 2025, TRANSMAR SA a raportat o cifră de afaceri de 50.604.579 lei și un număr mediu de 42 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRANSMAR SA?
Firmoscop analizează TRANSMAR SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- DIESELYAN SRL · Loc. Aleşd, Oraş Aleşd · CA 48.860.423 lei
- DESIRA IMPEX SRL · Municipiul Beiuş · CA 47.480.842 lei
- EUROMASTER SRL · Municipiul Oradea · CA 42.981.368 lei
- BEMINA SRL · Municipiul Oradea · CA 42.311.593 lei
- AXON SPEDITION SRL · Sat Auşeu, Comuna Auşeu · CA 25.833.751 lei
- MOKKATTI EXIM SRL · Municipiul Marghita · CA 24.837.722 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 17 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.