Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › MICRO COMP SERV SRL

MICRO COMP SERV SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Mun. Carei
CUI 9103280 · J30/58/1997
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MICRO COMP SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO9103280
Nr. Reg. Comerțului J30/58/1997
Sediu social Cal. Armatei Române, bl. 15, ap. 38, Mun. Carei, jud. SATU MARE, 445100
Telefon 0261866376

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

KIRNER TIBOR TOHOTOM · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.01.1997
CAEN8559 · Alte forme de învățământ n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MICRO COMP SERV SRL după CUI 9103280 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
137.960 lei
+31.0% vs 2024
Profit net 2025
108.512 lei
+13.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă78.7%
Față de sectorpeste 98% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 108.930 lei20142015: 110.085 lei20152016: 36.177 lei20162017: 12.479 lei20172018: 15.517 lei20182019: 11.464 lei20192020: 8.108 lei20202021: 3.681 lei20212022: 8.684 lei20222023: 34.100 lei20232024: 105.128 lei20242025: 137.960 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 137.960 lei 108.512 lei 1
2024 105.128 lei 95.246 lei 1
2023 34.100 lei 61.660 lei 1
2022 8.684 lei 51.377 lei 0
2021 3.681 lei 12.355 lei
2020 8.108 lei 27.520 lei
2019 11.464 lei 27.180 lei 0
2018 15.517 lei 23.512 lei 0
2017 12.479 lei 19.125 lei 0
2016 36.177 lei 40.147 lei 0
2015 110.085 lei 108.742 lei 1
2014 108.930 lei 122.865 lei 1
2013 103.913 lei 116.477 lei 1
2012 128.846 lei 136.582 lei 1
2011 132.667 lei 124.276 lei 1
2010 75.012 lei 43.643 lei 1
2009 410.692 lei 365.676 lei 1
2008 341.550 lei 306.376 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 66 zile+26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile−84 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 78,65%−11,95 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,75%+0,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 57,28×−55,69 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,7%+0,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,56%+0,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,25%−0,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 137.960 lei+32.832 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,1× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,93×+8,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 26 zile−36 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 103,04%+0,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.995 din 9.300 firme active cu bilanț depus (CAEN 8559)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 27.588 firme active din sector
SectorCAEN 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal → INREGISTRAT din data 27.01.1997
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 27.01.1997 → înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal → INREGISTRAT din data 27.01.1997

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MICRO COMP SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MICRO COMP SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MICRO COMP SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MICRO COMP SERV SRL, cu sediul în Mun. Carei, are codul unic de înregistrare (CUI) 9103280, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/58/1997. Firma a fost înființată la data de 27 ianuarie 1997 și are ca obiect principal de activitate Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

La ultima verificare, MICRO COMP SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 137.960 lei și un rezultat net de 108.512 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MICRO COMP SERV SRL?

MICRO COMP SERV SRL (CUI 9103280) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MICRO COMP SERV SRL în sectorul său?

MICRO COMP SERV SRL ocupă locul 3.995 din 9.300 firme active cu bilanț depus în CAEN 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MICRO COMP SERV SRL față de firmele din același domeniu?

MICRO COMP SERV SRL este mai veche decât 100% dintre cele 27.588 firme active cu CAEN 8559.

Este MICRO COMP SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MICRO COMP SERV SRL (CUI 9103280) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MICRO COMP SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MICRO COMP SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MICRO COMP SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MICRO COMP SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MICRO COMP SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, MICRO COMP SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MICRO COMP SERV SRL?

În anul 2025, MICRO COMP SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 137.960 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MICRO COMP SERV SRL?

Firmoscop analizează MICRO COMP SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.