Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MC LAR IMPORT-EXPORT SRL

MC LAR IMPORT-EXPORT SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 9164414 · J1997000709400
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MC LAR IMPORT-EXPORT SRL
CUI 9164414
Nr. Reg. Comerțului J1997000709400
Sediu social Str. ILEANA COSANZEANA nr. 1, bl. S31, sc. 3, ap. 66, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 6480310

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.02.1997
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MC LAR IMPORT-EXPORT SRL după CUI 9164414 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 68/100
Cifră de afaceri 2025
225.107 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
79.821 lei
+246.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă35.5%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital95.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 131.540 lei20142015: 133.898 lei20152016: 132.431 lei20162017: 144.876 lei20172018: 168.987 lei20182019: 168.216 lei20192020: 230.565 lei20202021: 246.544 lei20212022: 245.829 lei20222023: 236.866 lei20232024: 250.401 lei20242025: 225.107 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 225.107 lei 79.821 lei 1
2024 250.401 lei 23.056 lei 1
2023 236.866 lei -11.236 lei
2022 245.829 lei -6.659 lei 2
2021 246.544 lei -5.820 lei 2
2020 230.565 lei -8.000 lei 2
2019 168.216 lei -16.801 lei 2
2018 168.987 lei -10.867 lei 2
2017 144.876 lei -11.530 lei 2
2016 132.431 lei -6.026 lei 2
2015 133.898 lei -4.661 lei 2
2014 131.540 lei -3.675 lei 2
2013 124.467 lei -2.964 lei 2
2012 90.992 lei -4.436 lei 2
2010 83.367 lei -7.161 lei 2
2009 80.602 lei -5.903 lei 2
2008 98.585 lei -1.109 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 558 zile−37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 35,46%+26,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 98,96%−24,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,01×+0,2 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 95,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2.203,17% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,94%+16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 1,04%+24,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 225.107 lei−25.294 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,65×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,66×−0,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 553 zile+123 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 38,99%+27,62 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22.348 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 91.202 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 6 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/709/1997 → J1997000709400

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MC LAR IMPORT-EXPORT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MC LAR IMPORT-EXPORT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MC LAR IMPORT-EXPORT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MC LAR IMPORT-EXPORT SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 9164414, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1997000709400. Firma a fost înființată la data de 17 februarie 1997 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, MC LAR IMPORT-EXPORT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 225.107 lei și un rezultat net de 79.821 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MC LAR IMPORT-EXPORT SRL?

MC LAR IMPORT-EXPORT SRL (CUI 9164414) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MC LAR IMPORT-EXPORT SRL în sectorul său?

MC LAR IMPORT-EXPORT SRL ocupă locul 22.348 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MC LAR IMPORT-EXPORT SRL față de firmele din același domeniu?

MC LAR IMPORT-EXPORT SRL este mai veche decât 85% dintre cele 91.202 firme active cu CAEN 4711.

Este MC LAR IMPORT-EXPORT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MC LAR IMPORT-EXPORT SRL (CUI 9164414) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MC LAR IMPORT-EXPORT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MC LAR IMPORT-EXPORT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MC LAR IMPORT-EXPORT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MC LAR IMPORT-EXPORT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MC LAR IMPORT-EXPORT SRL plătitoare de TVA?

Nu, MC LAR IMPORT-EXPORT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MC LAR IMPORT-EXPORT SRL?

În anul 2025, MC LAR IMPORT-EXPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 225.107 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MC LAR IMPORT-EXPORT SRL?

Firmoscop analizează MC LAR IMPORT-EXPORT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.