Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › PURLINE IMPEX SRL

PURLINE IMPEX SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Orş. Zărneşti
CUI 9176214 · J1996000873085
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PURLINE IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO9176214
Nr. Reg. Comerțului J1996000873085
Sediu social Str. Sohodol nr. 52, Orş. Zărneşti, jud. BRAŞOV, 505800
Telefon 0268708141

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PURCĂROIU OVIDIU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.02.1997
CAEN8130 · Activități de întreținere peisagistică
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PURLINE IMPEX SRL după CUI 9176214 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
22.080 lei
-95.0% vs 2024
Profit net 2025
330.977 lei
+130.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1499.0%
Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.517 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 5.505.672 lei20132014: 6.042.889 lei20142015: 6.557.931 lei20152016: 7.105.921 lei20162017: 6.992.165 lei20172018: 6.226.647 lei20182019: 2.216.238 lei20192021: 1.998.155 lei20212022: 2.441.038 lei20222023: 2.152.593 lei20232024: 469.483 lei20242025: 22.080 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 22.080 lei 330.977 lei 1
2024 469.483 lei 143.605 lei 3
2023 2.152.593 lei 776.648 lei 4
2022 2.441.038 lei 853.770 lei 4
2021 1.998.155 lei 435.988 lei 3
2019 2.216.238 lei 80.768 lei 5
2018 6.226.647 lei 628.504 lei 78
2017 6.992.165 lei 1.345.712 lei 93
2016 7.105.921 lei 1.723.535 lei 87
2015 6.557.931 lei 1.380.341 lei 91
2014 6.042.889 lei 1.242.489 lei 80
2013 5.505.672 lei 995.530 lei 81
2012 7.134.540 lei 1.451.795 lei 79
2011 8.673.140 lei 1.141.692 lei 84
2010 7.585.797 lei 1.137.421 lei 80
2009 7.060.746 lei 820.712 lei 83
2008 9.170.032 lei 2.093.192 lei 81

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 583 zile+554 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.546 zile+1.464 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1.498,99%+1.468,4 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,57%+1,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 15,22×−3,01 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 65,85%+44,27 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 61,69%+40,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,67%−5,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 22.080 lei−134.414 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,04×−0,66 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,1×−2,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3.483 zile+3.326 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 81,71%+59,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.846 din 2.290 firme active cu bilanț depus (CAEN 8130)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 4.232 firme active din sector
SectorCAEN 8130 · Activități de întreținere peisagistică →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PURLINE IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PURLINE IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PURLINE IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PURLINE IMPEX SRL, cu sediul în Orş. Zărneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 9176214, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000873085. Firma a fost înființată la data de 20 februarie 1997 și are ca obiect principal de activitate Activități de întreținere peisagistică (CAEN 8130).

La ultima verificare, PURLINE IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22.080 lei și un rezultat net de 330.977 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PURLINE IMPEX SRL?

PURLINE IMPEX SRL (CUI 9176214) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PURLINE IMPEX SRL în sectorul său?

PURLINE IMPEX SRL ocupă locul 1.846 din 2.290 firme active cu bilanț depus în CAEN 8130 (Activități de întreținere peisagistică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PURLINE IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

PURLINE IMPEX SRL este mai veche decât 98% dintre cele 4.232 firme active cu CAEN 8130.

Este PURLINE IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PURLINE IMPEX SRL (CUI 9176214) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PURLINE IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PURLINE IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PURLINE IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PURLINE IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PURLINE IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, PURLINE IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PURLINE IMPEX SRL?

În anul 2025, PURLINE IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 22.080 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PURLINE IMPEX SRL?

Firmoscop analizează PURLINE IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.