Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › MADAMARI IMPEX SRL

MADAMARI IMPEX SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Sat Căşeiu Com. Căşeiu
CUI 9191249 · J12/314/1997
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MADAMARI IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO9191249
Nr. Reg. Comerțului J12/314/1997
Sediu Sat Căşeiu Com. Căşeiu, Cluj
Telefon 229135

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

BAIAS EMILIA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.02.1997
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MADAMARI IMPEX SRL după CUI 9191249 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
3.020.637 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
-25.510 lei
-779.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.8%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.138.659 lei20142015: 1.169.411 lei20152016: 1.285.145 lei20162017: 1.318.388 lei20172018: 1.418.939 lei20182019: 1.380.711 lei20192020: 2.447.807 lei20202021: 2.489.887 lei20212022: 2.588.349 lei20222023: 3.181.748 lei20232024: 3.368.715 lei20242025: 3.020.637 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.020.637 lei -25.510 lei 5
2024 3.368.715 lei 3.753 lei 4
2023 3.181.748 lei 135.397 lei 4
2022 2.588.349 lei 15.857 lei 4
2021 2.489.887 lei 6.470 lei 4
2020 2.447.807 lei 40.558 lei 4
2019 1.380.711 lei 27.559 lei 5
2018 1.418.939 lei 58.802 lei 7
2017 1.318.388 lei 59.530 lei 6
2016 1.285.145 lei 67.325 lei 8
2015 1.169.411 lei 16.153 lei 9
2014 1.138.659 lei -21.539 lei 8
2013 919.618 lei -5.516 lei 7
2012 891.445 lei -27.013 lei 7
2011 1.043.737 lei -21.014 lei 7
2010 962.167 lei -23.893 lei 7
2009 1.158.692 lei -27.299 lei 7
2008 1.340.185 lei 32.295 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 86 zile+10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 13 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,84%−0,95 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,21%+2,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,38×−0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,6×+0,25 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -9,35%−10,61 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -2,6%−2,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,79%−2,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 604.127 lei−238.052 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,08×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,5×+0,86 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 35 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,84%−1,11 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.259 din 47.595 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 91.168 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MADAMARI IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MADAMARI IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MADAMARI IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MADAMARI IMPEX SRL, cu sediul în Sat Căşeiu Com. Căşeiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 9191249, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/314/1997. Firma a fost înființată la data de 25 februarie 1997 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, MADAMARI IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.020.637 lei și un rezultat net de -25.510 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MADAMARI IMPEX SRL?

MADAMARI IMPEX SRL (CUI 9191249) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MADAMARI IMPEX SRL în sectorul său?

MADAMARI IMPEX SRL ocupă locul 3.259 din 47.595 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MADAMARI IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

MADAMARI IMPEX SRL este mai veche decât 85% dintre cele 91.168 firme active cu CAEN 4711.

Este MADAMARI IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MADAMARI IMPEX SRL (CUI 9191249) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MADAMARI IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MADAMARI IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MADAMARI IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MADAMARI IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MADAMARI IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, MADAMARI IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MADAMARI IMPEX SRL?

În anul 2025, MADAMARI IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.020.637 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MADAMARI IMPEX SRL?

Firmoscop analizează MADAMARI IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.