Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MELANIE LINE SERV SRL

MELANIE LINE SERV SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 9320157 · J1997002283409
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MELANIE LINE SERV SRL
CUI 9320157
Nr. Reg. Comerțului J1997002283409
Sediu social Str. Iancu Jianu nr. 3, bl. M177, sc. 1, et. P, ap. 4, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 51821
Telefon 0214564174

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ILIE DUMITRA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.04.1997
CAEN9621 · Activități de coafură și frizerie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MELANIE LINE SERV SRL după CUI 9320157 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
141.565 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
7.148 lei
+621.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.0%
Față de sectorpeste 56% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 7.522 de firme din Activități de coafură și frizerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,8%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 68% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.799 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital6.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 98.561 lei20142015: 107.173 lei20152016: 108.899 lei20162017: 94.970 lei20172018: 91.201 lei20182019: 100.650 lei20192020: 81.043 lei20202021: 107.781 lei20212022: 117.187 lei20222023: 108.546 lei20232024: 123.200 lei20242025: 141.565 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 141.565 lei 7.148 lei 2
2024 123.200 lei -1.371 lei 2
2023 108.546 lei 9.730 lei 2
2022 117.187 lei 11.500 lei 3
2021 107.781 lei 13.064 lei 3
2020 81.043 lei 7.843 lei 3
2019 100.650 lei 10.269 lei 3
2018 91.201 lei 473 lei 5
2017 94.970 lei 3.775 lei 5
2016 108.899 lei 582 lei 5
2015 107.173 lei 1.514 lei 6
2014 98.561 lei -1.486 lei 6
2013 103.980 lei 514 lei 7
2012 102.386 lei 6.546 lei 6
2011 109.348 lei 8.867 lei 6
2010 99.586 lei 7.246 lei 6
2009 73.501 lei -183 lei 5
2008 70.235 lei 892 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 213 zile+98 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 19 zile+15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,05%+6,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 87,53%+48,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,14×−1,43 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,37×+5,73 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 55,22%+57,46 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,58%+8,95 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 13,73%−47,35 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 70.783 lei+9.183 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,5×+0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 141.565×+141.491,4 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,38%+6,62 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.415 din 6.699 firme active cu bilanț depus (CAEN 9621)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 20.678 firme active din sector
SectorCAEN 9621 · Activități de coafură și frizerie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MELANIE LINE SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MELANIE LINE SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MELANIE LINE SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MELANIE LINE SERV SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 9320157, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1997002283409. Firma a fost înființată la data de 7 aprilie 1997 și are ca obiect principal de activitate Activități de coafură și frizerie (CAEN 9621).

La ultima verificare, MELANIE LINE SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 141.565 lei și un rezultat net de 7.148 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MELANIE LINE SERV SRL?

MELANIE LINE SERV SRL (CUI 9320157) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MELANIE LINE SERV SRL în sectorul său?

MELANIE LINE SERV SRL ocupă locul 2.415 din 6.699 firme active cu bilanț depus în CAEN 9621 (Activități de coafură și frizerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MELANIE LINE SERV SRL față de firmele din același domeniu?

MELANIE LINE SERV SRL este mai veche decât 99% dintre cele 20.678 firme active cu CAEN 9621.

Este MELANIE LINE SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MELANIE LINE SERV SRL (CUI 9320157) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MELANIE LINE SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MELANIE LINE SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MELANIE LINE SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MELANIE LINE SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MELANIE LINE SERV SRL plătitoare de TVA?

Nu, MELANIE LINE SERV SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MELANIE LINE SERV SRL?

În anul 2025, MELANIE LINE SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 141.565 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MELANIE LINE SERV SRL?

Firmoscop analizează MELANIE LINE SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.