Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › CROCO PANCOM SRL

CROCO PANCOM SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Mun. Lupeni
CUI 9372954 · J20/324/1997
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CROCO PANCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO9372954
Nr. Reg. Comerțului J20/324/1997
Sediu social Str. TUDOR VLADIMIRESCU, bl. E3, ap. 18, Mun. Lupeni, jud. HUNEDOARA, 335600
Telefon 0254560781

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ICHIM SERGIU DANIEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.04.1997
CAEN4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CROCO PANCOM SRL după CUI 9372954 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
8.814.926 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
137.580 lei
+514.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Față de sectorpeste 40% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 715.394 lei20142015: 632.723 lei20152016: 615.428 lei20162017: 651.250 lei20172018: 680.646 lei20182019: 665.857 lei20192020: 751.367 lei20202021: 1.003.598 lei20212022: 5.857.518 lei20222023: 7.933.823 lei20232024: 8.822.235 lei20242025: 8.814.926 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 8.814.926 lei 137.580 lei 6
2024 8.822.235 lei 22.399 lei 6
2023 7.933.823 lei 124.390 lei 6
2022 5.857.518 lei 316.338 lei 6
2021 1.003.598 lei 161.584 lei 4
2020 751.367 lei 132.964 lei 5
2019 665.857 lei 5.205 lei 5
2018 680.646 lei 11.345 lei 5
2017 651.250 lei 9.141 lei 5
2016 615.428 lei 35.365 lei 5
2015 632.723 lei 6.803 lei 5
2014 715.394 lei -5.221 lei 5
2013 629.847 lei -1.185 lei 5
2012 712.142 lei -8.179 lei 5
2011 660.924 lei -19.832 lei 7
2010 565.699 lei 7.878 lei 4
2009 118.465 lei -45.688 lei 4
2008 150.846 lei -11.781 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 52 zile−13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 15 zile−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,56%+1,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 84,7%−10,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,18×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,54×−11,71 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 60,27%+35,57 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,22%+7,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 15,3%+9,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.469.154 lei−1.219 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,91×+0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 35,38×−8,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,52%+2,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 40 din 9.381 firme active cu bilanț depus (CAEN 4520)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 22.144 firme active din sector
SectorCAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2024)22.000 lei

Cumpărători: MUNICIPIUL VULCAN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CROCO PANCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CROCO PANCOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CROCO PANCOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CROCO PANCOM SRL, cu sediul în Mun. Lupeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 9372954, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/324/1997. Firma a fost înființată la data de 22 aprilie 1997 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

La ultima verificare, CROCO PANCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.814.926 lei și un rezultat net de 137.580 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CROCO PANCOM SRL?

CROCO PANCOM SRL (CUI 9372954) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CROCO PANCOM SRL în sectorul său?

CROCO PANCOM SRL ocupă locul 40 din 9.381 firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CROCO PANCOM SRL față de firmele din același domeniu?

CROCO PANCOM SRL este mai veche decât 96% dintre cele 22.144 firme active cu CAEN 4520.

Este CROCO PANCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CROCO PANCOM SRL (CUI 9372954) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CROCO PANCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CROCO PANCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CROCO PANCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CROCO PANCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CROCO PANCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, CROCO PANCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CROCO PANCOM SRL?

În anul 2025, CROCO PANCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 8.814.926 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CROCO PANCOM SRL?

Firmoscop analizează CROCO PANCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.