Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › VRAJA MARII COM SRL

VRAJA MARII COM SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Orş. Beclean
CUI 9392048 · J1997000179063
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VRAJA MARII COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO9392048
Nr. Reg. Comerțului J1997000179063
Sediu social Str. ION CREANGA nr. 59, Orş. Beclean, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 425100
Telefon 0263340877

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CIOARBA VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.05.1997
CAEN5611 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VRAJA MARII COM SRL după CUI 9392048 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.227.095 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
742.945 lei
-8.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.6%
Față de sectorpeste 85% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.291.004 lei20142015: 1.654.064 lei20152016: 2.212.755 lei20162017: 2.253.032 lei20172018: 2.080.758 lei20182019: 2.713.998 lei20192020: 1.326.150 lei20202021: 1.732.436 lei20212022: 3.054.855 lei20222023: 3.786.610 lei20232024: 4.214.089 lei20242025: 4.227.095 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.227.095 lei 742.945 lei 13
2024 4.214.089 lei 813.230 lei 17
2023 3.786.610 lei 1.156.133 lei 20
2022 3.054.855 lei 1.070.567 lei 20
2021 1.732.436 lei 416.070 lei 17
2020 1.326.150 lei 382.110 lei 11
2019 2.713.998 lei 853.349 lei 22
2018 2.080.758 lei 290.642 lei 25
2017 2.253.032 lei 85.822 lei 24
2016 2.212.755 lei 299.289 lei 23
2015 1.654.064 lei 11.366 lei 23
2014 1.291.004 lei 5.815 lei 20
2013 938.762 lei 676 lei 19
2012 926.940 lei 6.535 lei 19
2011 845.239 lei -35.889 lei 18
2010 704.837 lei -39.913 lei 8
2009 415.946 lei 1.128 lei 8
2008 479.073 lei -3.843 lei 16

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 70 zile+53 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile+21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,58%−1,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,35%+31,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,36×−6,8 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,87×+0,72 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 80,27%+20,05 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 38,91%−5,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 48,48%−25,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 325.161 lei+77.273 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,21×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 28,54×−9,72 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,29%−2,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.163 din 10.313 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 15.629 firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VRAJA MARII COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VRAJA MARII COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VRAJA MARII COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VRAJA MARII COM SRL, cu sediul în Orş. Beclean, are codul unic de înregistrare (CUI) 9392048, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1997000179063. Firma a fost înființată la data de 2 mai 1997 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, VRAJA MARII COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.227.095 lei și un rezultat net de 742.945 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VRAJA MARII COM SRL?

VRAJA MARII COM SRL (CUI 9392048) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VRAJA MARII COM SRL în sectorul său?

VRAJA MARII COM SRL ocupă locul 1.163 din 10.313 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VRAJA MARII COM SRL față de firmele din același domeniu?

VRAJA MARII COM SRL este mai veche decât 95% dintre cele 15.629 firme active cu CAEN 5611.

Este VRAJA MARII COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VRAJA MARII COM SRL (CUI 9392048) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VRAJA MARII COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VRAJA MARII COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VRAJA MARII COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VRAJA MARII COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VRAJA MARII COM SRL plătitoare de TVA?

Da, VRAJA MARII COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VRAJA MARII COM SRL?

În anul 2025, VRAJA MARII COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.227.095 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VRAJA MARII COM SRL?

Firmoscop analizează VRAJA MARII COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Bistrița-Năsăud →

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.