Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › TAMARA SRL

TAMARA SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 945225 · J04/1043/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TAMARA SRL
CUI 945225
Nr. Reg. Comerțului J04/1043/1992
Sediu social Str. Ştefan cel Mare nr. 14, bl. 14, sc. B, et. II, ap. 6, Mun. Bacău, 600358

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

BÎRLICĂ D. IRINA · administratorBÎRLICĂ I. TAMARA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.07.1992
CAEN5248 · Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TAMARA SRL după CUI 945225 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
42.450 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
12.677 lei
-39.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.9%
Mărime față de sector0 angajați · peste 4% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 37.376 lei20142015: 36.520 lei20152016: 38.369 lei20162017: 28.912 lei20172018: 39.150 lei20182019: 39.951 lei20192020: 35.550 lei20202021: 46.561 lei20212022: 41.670 lei20222023: 42.000 lei20232024: 42.000 lei20242025: 42.450 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 42.450 lei 12.677 lei 0
2024 42.000 lei 21.000 lei
2023 42.000 lei 9.470 lei
2022 41.670 lei 4.100 lei
2021 46.561 lei 28.870 lei 0
2020 35.550 lei 34.397 lei
2019 39.951 lei 32.168 lei 0
2018 39.150 lei 33.399 lei 0
2017 28.912 lei 25.361 lei
2016 38.369 lei 32.787 lei 1
2015 36.520 lei 32.239 lei 1
2014 37.376 lei 32.460 lei
2013 40.659 lei 31.192 lei
2012 137.337 lei 10.188 lei 1
2011 26.779 lei -1.686 lei 1
2010 24.421 lei -3.163 lei 1
2009 8.630 lei -6.541 lei 1
2008 22.412 lei -789 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 39 zile−491 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 150 zile+148 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,86%−20,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,48%−13,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 67,59×+61,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02×−0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,24%−2,05 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,18%−1,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,52%+13,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,14× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,19×+0,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.923 zile−856 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 59,11%−87,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 35 din 198 firme active cu bilanț depus (CAEN 5248)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 699 firme active din sector
SectorCAEN 5248 · Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TAMARA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TAMARA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TAMARA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TAMARA SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 945225, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/1043/1992. Firma a fost înființată la data de 7 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a. (CAEN 5248).

La ultima verificare, TAMARA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 42.450 lei și un rezultat net de 12.677 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TAMARA SRL?

TAMARA SRL (CUI 945225) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TAMARA SRL în sectorul său?

TAMARA SRL ocupă locul 35 din 198 firme active cu bilanț depus în CAEN 5248 (Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TAMARA SRL față de firmele din același domeniu?

TAMARA SRL este mai veche decât 97% dintre cele 699 firme active cu CAEN 5248.

Este TAMARA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TAMARA SRL (CUI 945225) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TAMARA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TAMARA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TAMARA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TAMARA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TAMARA SRL plătitoare de TVA?

Nu, TAMARA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TAMARA SRL?

În anul 2025, TAMARA SRL a raportat o cifră de afaceri de 42.450 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TAMARA SRL?

Firmoscop analizează TAMARA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.