Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › NISTRU-RAMO SRL

NISTRU-RAMO SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Mun. Suceava
CUI 9529138 · J1997000320331
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NISTRU-RAMO SRL
Cod fiscal (CIF) RO9529138
Nr. Reg. Comerțului J1997000320331
Sediu social Cal. Obcinilor nr. 1, bl. 2+2BIS, sc. A, et. PARTER, Mun. Suceava, 720262
Telefon 0744787702

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PENTILESCU CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.06.1997
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NISTRU-RAMO SRL după CUI 9529138 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
334.459 lei
+42.0% vs 2024
Profit net 2025
236.298 lei
+68.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă70.7%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 288.770 lei20142015: 332.972 lei20152016: 394.853 lei20162017: 519.443 lei20172018: 232.137 lei20182019: 201.561 lei20192020: 205.387 lei20202021: 224.455 lei20212022: 224.968 lei20222023: 261.001 lei20232024: 235.351 lei20242025: 334.459 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 334.459 lei 236.298 lei
2024 235.351 lei 140.649 lei 2
2023 261.001 lei 152.878 lei 2
2022 224.968 lei 162.337 lei 2
2021 224.455 lei 184.822 lei 2
2020 205.387 lei 144.081 lei 2
2019 201.561 lei 113.799 lei 2
2018 232.137 lei 122.469 lei 3
2017 519.443 lei 60.715 lei 10
2016 394.853 lei 2.202 lei 9
2015 332.972 lei 4.777 lei 7
2014 288.770 lei 1.036 lei 6
2013 237.674 lei 3.040 lei 7
2012 329.229 lei 496 lei 10
2011 308.433 lei 1.392 lei 8
2010 449.025 lei 38.125 lei 12
2009 571.273 lei 39.449 lei 12
2008 578.452 lei 11.287 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 200 zile+25 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile−8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 70,65%+10,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,65%+9,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,26×−1,42 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,44×+0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 57,03%+23,09 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,55%+12,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,35%−9,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,56×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 264,63%+109,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.890 din 15.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 21.821 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NISTRU-RAMO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NISTRU-RAMO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NISTRU-RAMO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NISTRU-RAMO SRL, cu sediul în Mun. Suceava, are codul unic de înregistrare (CUI) 9529138, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1997000320331. Firma a fost înființată la data de 23 iunie 1997 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, NISTRU-RAMO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 334.459 lei și un rezultat net de 236.298 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NISTRU-RAMO SRL?

NISTRU-RAMO SRL (CUI 9529138) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NISTRU-RAMO SRL în sectorul său?

NISTRU-RAMO SRL ocupă locul 5.890 din 15.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NISTRU-RAMO SRL față de firmele din același domeniu?

NISTRU-RAMO SRL este mai veche decât 79% dintre cele 21.821 firme active cu CAEN 6820.

Este NISTRU-RAMO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NISTRU-RAMO SRL (CUI 9529138) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NISTRU-RAMO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NISTRU-RAMO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NISTRU-RAMO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NISTRU-RAMO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NISTRU-RAMO SRL plătitoare de TVA?

Da, NISTRU-RAMO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NISTRU-RAMO SRL?

În anul 2025, NISTRU-RAMO SRL a raportat o cifră de afaceri de 334.459 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NISTRU-RAMO SRL?

Firmoscop analizează NISTRU-RAMO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.