Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › ROMMEDIA EXIM SRL

ROMMEDIA EXIM SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Sat Baciu Com. Baciu
CUI 9612682 · J12/1241/1997
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMMEDIA EXIM SRL
Cod fiscal (CIF) RO9612682
Nr. Reg. Comerțului J12/1241/1997
Sediu social Str. Transilvaniei nr. 225, Sat Baciu Com. Baciu, jud. CLUJ
Telefon 0722822710

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

MUREŞAN IOAN FLORIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.07.1997
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMMEDIA EXIM SRL după CUI 9612682 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 88/100
Cifră de afaceri 2025
1.285.104 lei
-44.0% vs 2024
Profit net 2025
19.660 lei
-95.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.5%
Față de sectorpeste 22% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 735.403 lei20142015: 1.329.753 lei20152016: 905.571 lei20162017: 1.047.407 lei20172018: 1.810.572 lei20182019: 1.549.590 lei20192020: 2.310.803 lei20202021: 1.807.872 lei20212022: 2.319.538 lei20222023: 2.028.899 lei20232024: 2.306.717 lei20242025: 1.285.104 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.285.104 lei 19.660 lei 9
2024 2.306.717 lei 434.504 lei 10
2023 2.028.899 lei 7.657 lei 11
2022 2.319.538 lei 644.031 lei 10
2021 1.807.872 lei 70.733 lei 9
2020 2.310.803 lei 179.291 lei 10
2019 1.549.590 lei 168.142 lei 8
2018 1.810.572 lei 16.880 lei 9
2017 1.047.407 lei 81.548 lei 8
2016 905.571 lei 92.152 lei 7
2015 1.329.753 lei 3.458 lei 7
2014 735.403 lei 37.495 lei 7
2013 1.076.191 lei 112.915 lei 10
2012 617.644 lei 6.077 lei 13
2011 799.452 lei 115.463 lei 11
2010 813.385 lei -2.588 lei 15
2009 1.229.445 lei 23.968 lei 15
2008 1.510.712 lei 180.510 lei 18

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 82 zile+29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 130 zile+67 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,53%−17,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,33%+2,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,53×−0,38 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,4×+0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,71%−41,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,94%−31,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,67%−2,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 142.789 lei−87.883 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,27×−0,49 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,37×−12,4 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 84 zile+62 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,95%−24,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.075 din 9.843 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 17.104 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)7
Valoare totală (2025–2026)127.327 lei

Cumpărători: COMUNA AITON, COMUNA MARGAU, COMUNA GARBAU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMMEDIA EXIM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMMEDIA EXIM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROMMEDIA EXIM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROMMEDIA EXIM SRL, cu sediul în Sat Baciu Com. Baciu, are codul unic de înregistrare (CUI) 9612682, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1241/1997. Firma a fost înființată la data de 23 iulie 1997 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, ROMMEDIA EXIM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.285.104 lei și un rezultat net de 19.660 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMMEDIA EXIM SRL?

ROMMEDIA EXIM SRL (CUI 9612682) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROMMEDIA EXIM SRL în sectorul său?

ROMMEDIA EXIM SRL ocupă locul 2.075 din 9.843 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMMEDIA EXIM SRL față de firmele din același domeniu?

ROMMEDIA EXIM SRL este mai veche decât 96% dintre cele 17.104 firme active cu CAEN 4321.

Este ROMMEDIA EXIM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROMMEDIA EXIM SRL (CUI 9612682) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROMMEDIA EXIM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROMMEDIA EXIM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROMMEDIA EXIM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMMEDIA EXIM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMMEDIA EXIM SRL plătitoare de TVA?

Da, ROMMEDIA EXIM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMMEDIA EXIM SRL?

În anul 2025, ROMMEDIA EXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.285.104 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMMEDIA EXIM SRL?

Firmoscop analizează ROMMEDIA EXIM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.