Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL

F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Sat Periam Com. Periam
CUI 9630689 · J1997000950352
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO9630689
Nr. Reg. Comerțului J1997000950352
Sediu social Str. Mureşului nr. 119, camera 3, Sat Periam Com. Periam, jud. TIMIŞ
Telefon 0740483347

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RUS EMILIA OCTAVIANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.07.1997
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL după CUI 9630689 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.638.371 lei
-12.0% vs 2024
Profit net 2025
82.583 lei
-57.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.0%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 72% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.903.482 lei20142015: 5.710.384 lei20152016: 6.782.450 lei20162017: 1.862.707 lei20172018: 1.100.438 lei20182019: 1.615.869 lei20192020: 1.560.536 lei20202021: 1.289.207 lei20212022: 1.601.789 lei20222023: 1.646.473 lei20232024: 1.863.432 lei20242025: 1.638.371 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.638.371 lei 82.583 lei 3
2024 1.863.432 lei 193.410 lei 3
2023 1.646.473 lei 138.851 lei 3
2022 1.601.789 lei 256.715 lei 4
2021 1.289.207 lei 207.263 lei 4
2020 1.560.536 lei 132.871 lei 7
2019 1.615.869 lei 163.713 lei 9
2018 1.100.438 lei 25.036 lei 9
2017 1.862.707 lei 40.032 lei 15
2016 6.782.450 lei 331.250 lei 25
2015 5.710.384 lei 244.622 lei 23
2014 2.903.482 lei 105.459 lei 18
2013 0 lei 8.516 lei
2012 530 lei -35.919 lei
2011 806 lei -65.455 lei 0
2010 17.588 lei -16.822 lei 1
2009 80.675 lei -19.373 lei 1
2008 165.673 lei -53.313 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 69 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,04%−5,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,58%−1,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,86×+0,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,26× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,94%−9,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,52%−7,34 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,51%+1,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 546.124 lei−75.020 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,1×−0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,37×−0,36 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 154 zile+20 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,11%−9,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.958 din 47.595 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 91.168 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Periam Com. Periam, are codul unic de înregistrare (CUI) 9630689, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1997000950352. Firma a fost înființată la data de 29 iulie 1997 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.638.371 lei și un rezultat net de 82.583 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL?

F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL (CUI 9630689) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL în sectorul său?

F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL ocupă locul 5.958 din 47.595 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL este mai veche decât 85% dintre cele 91.168 firme active cu CAEN 4711.

Este F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL (CUI 9630689) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.638.371 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează F.I. AMBRA CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.