Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › GENERAL MEMBRANE S.A.

GENERAL MEMBRANE S.A.

Înființată în 1997 · 28 ani vechime · Mun. Buzău
CUI 9761684 · J1997000497101
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GENERAL MEMBRANE S.A.
Cod fiscal (CIF) RO9761684
Nr. Reg. Comerțului J1997000497101
Sediu social Şos. Constanţei, Nr. 16.18 şi 20, Mun. Buzău
Telefon 0238718181

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MATTIA CARRER · administratorCOJOCARU VENERA · reprezentant al persoanei juridiceFLOREA TUDORICĂ · administratorLIONELLO CODOGNOTTO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.09.1997
CAEN2399 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GENERAL MEMBRANE S.A. după CUI 9761684 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
144.585.059 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
16.056.259 lei
+2.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.1%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 31.375.649 lei20142015: 39.137.473 lei20152016: 41.415.985 lei20162017: 46.223.036 lei20172018: 48.615.408 lei20182019: 56.031.615 lei20192020: 64.717.841 lei20202021: 82.561.675 lei20212022: 108.420.654 lei20222023: 125.019.249 lei20232024: 135.875.130 lei20242025: 144.585.059 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 144.585.059 lei 16.056.259 lei 108
2024 135.875.130 lei 15.735.609 lei 104
2023 125.019.249 lei 16.749.941 lei 91
2022 108.420.654 lei 11.223.044 lei 83
2021 82.561.675 lei 5.886.224 lei 76
2020 64.717.841 lei 9.420.451 lei 60
2019 56.031.615 lei 4.660.216 lei 49
2018 48.615.408 lei 3.336.354 lei 43
2017 46.223.036 lei 4.170.380 lei 43
2016 41.415.985 lei 5.949.044 lei 40
2015 39.137.473 lei 5.016.750 lei 38
2014 31.375.649 lei 1.839.778 lei 36
2013 34.640.817 lei 1.307.553 lei 35
2012 36.707.812 lei 825.067 lei 26
2011 24.377.599 lei 779.797 lei 19
2010 17.112.214 lei 421.303 lei 17
2009 10.551.689 lei -697.592 lei 12
2008 10.268.904 lei -545.993 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 84 zile−14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 67 zile−11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,11%−0,47 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,5%−4,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,88×+0,83 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,26×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12,55%−1,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,92%−0,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,01%+4,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.338.751 lei+32.259 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,89× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,66×−0,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 55 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,75%+0,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2 din 85 firme active cu bilanț depus (CAEN 2399)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 144 firme active din sector
SectorCAEN 2399 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume10
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GENERAL MEMBRANE S.A.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GENERAL MEMBRANE S.A.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GENERAL MEMBRANE S.A.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GENERAL MEMBRANE S.A., cu sediul în Mun. Buzău, are codul unic de înregistrare (CUI) 9761684, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1997000497101. Firma a fost înființată la data de 17 septembrie 1997 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. (CAEN 2399).

La ultima verificare, GENERAL MEMBRANE S.A. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 144.585.059 lei și un rezultat net de 16.056.259 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GENERAL MEMBRANE S.A.?

GENERAL MEMBRANE S.A. (CUI 9761684) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GENERAL MEMBRANE S.A. în sectorul său?

GENERAL MEMBRANE S.A. ocupă locul 2 din 85 firme active cu bilanț depus în CAEN 2399 (Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GENERAL MEMBRANE S.A. față de firmele din același domeniu?

GENERAL MEMBRANE S.A. este mai veche decât 91% dintre cele 144 firme active cu CAEN 2399.

Este GENERAL MEMBRANE S.A. o firmă activă?

Da, la ultima verificare GENERAL MEMBRANE S.A. (CUI 9761684) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GENERAL MEMBRANE S.A. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GENERAL MEMBRANE S.A. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GENERAL MEMBRANE S.A.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GENERAL MEMBRANE S.A., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GENERAL MEMBRANE S.A. plătitoare de TVA?

Da, GENERAL MEMBRANE S.A. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GENERAL MEMBRANE S.A.?

În anul 2025, GENERAL MEMBRANE S.A. a raportat o cifră de afaceri de 144.585.059 lei și un număr mediu de 108 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GENERAL MEMBRANE S.A.?

Firmoscop analizează GENERAL MEMBRANE S.A. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.