Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › LEVISTAR-COM SRL

LEVISTAR-COM SRL

Înființată în 1997 · 28 ani vechime · Mun. Tulcea
CUI 9824855 · J1997000515360
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LEVISTAR-COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO9824855
Nr. Reg. Comerțului J1997000515360
Sediu social Str. Babadag, bl. B2, sc. D, ap. 1, Mun. Tulcea
Telefon 0723252572

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.10.1997
CAEN1051 · Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LEVISTAR-COM SRL după CUI 9824855 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.757.537 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
25.845 lei
-69.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.5%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 261 de firme din Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 292 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 848.048 lei20142015: 1.343.312 lei20152016: 1.245.292 lei20162017: 1.392.167 lei20172018: 1.394.004 lei20182019: 1.675.902 lei20192020: 1.401.845 lei20202021: 1.297.386 lei20212022: 1.494.688 lei20222023: 1.966.044 lei20232024: 1.918.965 lei20242025: 1.757.537 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.757.537 lei 25.845 lei 10
2024 1.918.965 lei 83.574 lei 11
2023 1.966.044 lei 562 lei 12
2022 1.494.688 lei 106.651 lei 11
2021 1.297.386 lei 397.228 lei 9
2020 1.401.845 lei 30.792 lei 10
2019 1.675.902 lei -184.940 lei 18
2018 1.394.004 lei -163.002 lei 20
2017 1.392.167 lei 1.057.281 lei 11
2016 1.245.292 lei -21.596 lei 11
2015 1.343.312 lei 58.730 lei 11
2014 848.048 lei 4.586 lei 11
2013 1.008.817 lei -36.636 lei 11
2012 910.486 lei -73.727 lei 11
2011 996.749 lei 22.829 lei 11
2010 803.782 lei -12.673 lei 11
2009 1.050.524 lei -136.280 lei 10
2008 1.011.869 lei -426.456 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 84 zile+20 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 25 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,47%−2,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 69,91%+0,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,43× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,32× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,92%−41,77 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,49%−12,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 30,09%−0,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 175.754 lei+1.303 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,05×−0,91 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,95×−1,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 46 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,6%−3,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 154 din 416 firme active cu bilanț depus (CAEN 1051)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 989 firme active din sector
SectorCAEN 1051 · Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 27 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J36/515/1997 → J1997000515360

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LEVISTAR-COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LEVISTAR-COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LEVISTAR-COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LEVISTAR-COM SRL, cu sediul în Mun. Tulcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 9824855, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1997000515360. Firma a fost înființată la data de 9 octombrie 1997 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor (CAEN 1051).

La ultima verificare, LEVISTAR-COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.757.537 lei și un rezultat net de 25.845 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LEVISTAR-COM SRL?

LEVISTAR-COM SRL (CUI 9824855) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LEVISTAR-COM SRL în sectorul său?

LEVISTAR-COM SRL ocupă locul 154 din 416 firme active cu bilanț depus în CAEN 1051 (Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LEVISTAR-COM SRL față de firmele din același domeniu?

LEVISTAR-COM SRL este mai veche decât 86% dintre cele 989 firme active cu CAEN 1051.

Este LEVISTAR-COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LEVISTAR-COM SRL (CUI 9824855) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LEVISTAR-COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LEVISTAR-COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LEVISTAR-COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LEVISTAR-COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LEVISTAR-COM SRL plătitoare de TVA?

Da, LEVISTAR-COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LEVISTAR-COM SRL?

În anul 2025, LEVISTAR-COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.757.537 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LEVISTAR-COM SRL?

Firmoscop analizează LEVISTAR-COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Tulcea →

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.