Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › PARFUM DE TEI IMPEX SRL

PARFUM DE TEI IMPEX SRL

Înființată în 1997 · 28 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 9840796 · J1997001191293
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PARFUM DE TEI IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO9840796
Nr. Reg. Comerțului J1997001191293
Sediu social Str. GAGENI nr. 115.B, bl. 127, sc. A, et. PART., ap. 1, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA
Telefon 0244542908

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ŢÎRLEA CONSTANŢA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.10.1997
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PARFUM DE TEI IMPEX SRL după CUI 9840796 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 78/100
Cifră de afaceri 2025
975.646 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
230.475 lei
+414.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă23.6%
Față de sectorpeste 93% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital9.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 281.774 lei20142015: 344.633 lei20152016: 366.732 lei20162017: 410.778 lei20172018: 505.572 lei20182019: 553.846 lei20192020: 617.160 lei20202021: 709.202 lei20212022: 702.311 lei20222023: 869.306 lei20232024: 994.350 lei20242025: 975.646 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 975.646 lei 230.475 lei 4
2024 994.350 lei -73.285 lei 4
2023 869.306 lei -129.572 lei 4
2022 702.311 lei -46.412 lei 5
2021 709.202 lei 66.797 lei
2020 617.160 lei 11.436 lei 4
2019 553.846 lei 7.018 lei 4
2018 505.572 lei -26.608 lei 4
2017 410.778 lei 6.917 lei 4
2016 366.732 lei -15.480 lei 5
2015 344.633 lei 9.837 lei 5
2014 281.774 lei -6.334 lei 4
2013 243.373 lei 1.162 lei 3
2012 238.304 lei -2.184 lei 3
2011 250.582 lei -6.279 lei 2
2010 255.635 lei -14.890 lei 2
2009 279.656 lei 4.612 lei 1
2008 317.947 lei 21.781 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 53 zile−66 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 23,62%+30,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 90,64%−206,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,1×+0,76 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 9,68× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1.569,67% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 146,92%+213,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 9,36%+206,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 243.912 lei−4.676 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,22×−2,88 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,49×−3,79 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 49 zile+17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 26,37%+30,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.947 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 91.201 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PARFUM DE TEI IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PARFUM DE TEI IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PARFUM DE TEI IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PARFUM DE TEI IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 9840796, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1997001191293. Firma a fost înființată la data de 16 octombrie 1997 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, PARFUM DE TEI IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 975.646 lei și un rezultat net de 230.475 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PARFUM DE TEI IMPEX SRL?

PARFUM DE TEI IMPEX SRL (CUI 9840796) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PARFUM DE TEI IMPEX SRL în sectorul său?

PARFUM DE TEI IMPEX SRL ocupă locul 8.947 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PARFUM DE TEI IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

PARFUM DE TEI IMPEX SRL este mai veche decât 84% dintre cele 91.201 firme active cu CAEN 4711.

Este PARFUM DE TEI IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PARFUM DE TEI IMPEX SRL (CUI 9840796) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PARFUM DE TEI IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PARFUM DE TEI IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PARFUM DE TEI IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PARFUM DE TEI IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PARFUM DE TEI IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, PARFUM DE TEI IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PARFUM DE TEI IMPEX SRL?

În anul 2025, PARFUM DE TEI IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 975.646 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PARFUM DE TEI IMPEX SRL?

Firmoscop analizează PARFUM DE TEI IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.