Sari la conținut
FirmoscopFirmeMehedinți › TANOFARM SRL

TANOFARM SRL

Înființată în 1997 · 28 ani vechime · Mun. Drobeta-Turnu Severin
CUI 9853150 · J25/344/1997
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TANOFARM SRL
Cod fiscal (CIF) RO9853150
Nr. Reg. Comerțului J25/344/1997
Sediu social Str. AURELIAN nr. 26, Mun. Drobeta-Turnu Severin, jud. MEHEDINŢI, 220112
Telefon 052

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GIUBEGA MARIOARA · administratorGIUBEGA TRAIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.10.1997
CAEN7500 · Activități veterinare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TANOFARM SRL după CUI 9853150 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
934.206 lei
-22.0% vs 2024
Profit net 2025
123.396 lei
-29.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.2%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.033 de firme din Activități veterinare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.066 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 727.292 lei20142015: 713.406 lei20152016: 640.544 lei20162017: 680.483 lei20172018: 725.133 lei20182019: 803.621 lei20192020: 862.845 lei20202021: 1.037.482 lei20212022: 920.012 lei20222023: 1.110.413 lei20232024: 1.205.159 lei20242025: 934.206 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 934.206 lei 123.396 lei 3
2024 1.205.159 lei 174.941 lei 3
2023 1.110.413 lei 163.240 lei 3
2022 920.012 lei 157.762 lei 3
2021 1.037.482 lei 278.669 lei 3
2020 862.845 lei 132.417 lei 4
2019 803.621 lei 102.140 lei 4
2018 725.133 lei 46.344 lei 4
2017 680.483 lei 68.519 lei 7
2016 640.544 lei 79.312 lei 7
2015 713.406 lei 98.198 lei 4
2014 727.292 lei 113.302 lei 5
2013 509.750 lei -174.643 lei 5
2012 483.808 lei 63.013 lei 5
2011 489.045 lei 41.362 lei 3
2010 415.217 lei 60.436 lei 3
2009 451.493 lei 79.273 lei 3
2008 370.790 lei 75.943 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 35 zile+7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,21%−1,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 22,16%+1,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,51×−0,43 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,28× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 39,4%−8,56 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 30,67%−7,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,84%−1,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 311.402 lei−90.318 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,32×−0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,66×−1,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 48 zile+8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,24%−4,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 665 din 3.984 firme active cu bilanț depus (CAEN 7500)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 5.184 firme active din sector
SectorCAEN 7500 · Activități veterinare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TANOFARM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TANOFARM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TANOFARM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TANOFARM SRL, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, are codul unic de înregistrare (CUI) 9853150, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J25/344/1997. Firma a fost înființată la data de 20 octombrie 1997 și are ca obiect principal de activitate Activități veterinare (CAEN 7500).

La ultima verificare, TANOFARM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 934.206 lei și un rezultat net de 123.396 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TANOFARM SRL?

TANOFARM SRL (CUI 9853150) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TANOFARM SRL în sectorul său?

TANOFARM SRL ocupă locul 665 din 3.984 firme active cu bilanț depus în CAEN 7500 (Activități veterinare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TANOFARM SRL față de firmele din același domeniu?

TANOFARM SRL este mai veche decât 95% dintre cele 5.184 firme active cu CAEN 7500.

Este TANOFARM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TANOFARM SRL (CUI 9853150) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TANOFARM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TANOFARM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TANOFARM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TANOFARM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TANOFARM SRL plătitoare de TVA?

Da, TANOFARM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TANOFARM SRL?

În anul 2025, TANOFARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 934.206 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TANOFARM SRL?

Firmoscop analizează TANOFARM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mehedinţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mehedinți

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.