Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › RAZION COMIXT SRL

RAZION COMIXT SRL

Înființată în 1997 · 28 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 9856237 · J1995000991041
Fără probleme găsite Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAZION COMIXT SRL
Cod fiscal (CIF) RO9856237
Nr. Reg. Comerțului J1995000991041
Sediu social Str. Pieţii nr. 1, Mun. Bacău, 600026
Telefon 0234588490

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

RĂZĂŞU IONEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.10.1997
CAEN4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAZION COMIXT SRL după CUI 9856237 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.328.818 lei
+14.0% vs 2024
Profit net 2025
617.206 lei
+45.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.3%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 728 de firme din Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,4%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 711 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.375.529 lei20142015: 3.349.837 lei20152016: 3.415.520 lei20162017: 3.651.933 lei20172018: 3.215.762 lei20182019: 3.200.875 lei20192020: 3.120.323 lei20202021: 3.330.098 lei20212022: 4.122.619 lei20222023: 4.606.595 lei20232024: 3.795.575 lei20242025: 4.328.818 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.328.818 lei 617.206 lei 6
2024 3.795.575 lei 425.702 lei 6
2023 4.606.595 lei 520.944 lei 6
2022 4.122.619 lei 449.708 lei 6
2021 3.330.098 lei 188.826 lei 6
2020 3.120.323 lei 474.178 lei 8
2019 3.200.875 lei 419.241 lei 6
2018 3.215.762 lei 331.713 lei 5
2017 3.651.933 lei 318.209 lei 6
2016 3.415.520 lei 166.436 lei 8
2015 3.349.837 lei 243.830 lei 6
2014 3.375.529 lei 82.031 lei 9
2013 3.590.421 lei 68.043 lei 10
2012 2.921.876 lei 4.068 lei 9
2011 2.125.371 lei 55.283 lei 5
2010 1.604.793 lei 2.703 lei 3
2009 2.013.840 lei 42.493 lei 4
2008 1.655.612 lei 25.984 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,26%+3,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,76%+0,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 26,62×−7,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,07%+2,77 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,55%+2,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,24%−0,79 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 721.470 lei+88.874 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,95× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 411,99×−2.118,39 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,97%+4,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 114 din 1.206 firme active cu bilanț depus (CAEN 4617)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 2.271 firme active din sector
SectorCAEN 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAZION COMIXT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAZION COMIXT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RAZION COMIXT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAZION COMIXT SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 9856237, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000991041. Firma a fost înființată la data de 21 octombrie 1997 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4617).

La ultima verificare, RAZION COMIXT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.328.818 lei și un rezultat net de 617.206 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAZION COMIXT SRL?

RAZION COMIXT SRL (CUI 9856237) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RAZION COMIXT SRL în sectorul său?

RAZION COMIXT SRL ocupă locul 114 din 1.206 firme active cu bilanț depus în CAEN 4617 (Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAZION COMIXT SRL față de firmele din același domeniu?

RAZION COMIXT SRL este mai veche decât 93% dintre cele 2.271 firme active cu CAEN 4617.

Este RAZION COMIXT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAZION COMIXT SRL (CUI 9856237) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAZION COMIXT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAZION COMIXT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAZION COMIXT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAZION COMIXT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAZION COMIXT SRL plătitoare de TVA?

Da, RAZION COMIXT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAZION COMIXT SRL?

În anul 2025, RAZION COMIXT SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.328.818 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAZION COMIXT SRL?

Firmoscop analizează RAZION COMIXT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.