Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › STARNET CONSULTING SRL

STARNET CONSULTING SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 10206661 · J12/243/1998
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STARNET CONSULTING SRL
Cod fiscal (CIF) RO10206661
Nr. Reg. Comerțului J12/243/1998
Sediu social Str. Alexandru Papiu Ilarian nr. 18, Mun. Cluj-Napoca, 400255
Telefon 0731378654

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

SÂRBU CORNELIU-MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.02.1998
CAEN6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STARNET CONSULTING SRL după CUI 10206661 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
1.014.644 lei
+21.0% vs 2024
Profit net 2025
50.850 lei
-45.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.0%
Față de sectorpeste 16% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.036 de firme din Alte activități de servicii privind tehnologia informației care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 45,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.002 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital6.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.010.733 lei20142015: 4.867.952 lei20152016: 3.897.375 lei20162017: 2.326.303 lei20172018: 1.705.753 lei20182019: 808.280 lei20192020: 884.337 lei20202021: 3.674.662 lei20212022: 2.238.802 lei20222023: 1.720.112 lei20232024: 841.143 lei20242025: 1.014.644 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.014.644 lei 50.850 lei 3
2024 841.143 lei 92.863 lei 3
2023 1.720.112 lei 570.098 lei 4
2022 2.238.802 lei 647.051 lei 5
2021 3.674.662 lei 845.044 lei 4
2020 884.337 lei 155.401 lei 4
2019 808.280 lei 5.939 lei 4
2018 1.705.753 lei 12.434 lei 4
2017 2.326.303 lei 14.363 lei 6
2016 3.897.375 lei 115.941 lei 12
2015 4.867.952 lei 216.899 lei 12
2014 2.010.733 lei 26.317 lei 9
2013 2.487.300 lei 13.275 lei 9
2012 2.145.258 lei 142.829 lei 8
2011 3.013.611 lei 315.478 lei 7
2010 712.687 lei -85.543 lei 7
2009 1.415.820 lei 36.520 lei 7
2008 2.323.590 lei 278.035 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 281 zile+250 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 112 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,01%−6,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 106,26%+95,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,94×−8,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,86×+6,76 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 44,61%+31,82 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,91%−7,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 15,49%−97,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 338.215 lei+57.834 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,38×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,54×−0,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 103 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,26%−8,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 98 din 1.300 firme active cu bilanț depus (CAEN 6209)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 2.419 firme active din sector
SectorCAEN 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STARNET CONSULTING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STARNET CONSULTING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STARNET CONSULTING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STARNET CONSULTING SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 10206661, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/243/1998. Firma a fost înființată la data de 18 februarie 1998 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN 6209).

La ultima verificare, STARNET CONSULTING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.014.644 lei și un rezultat net de 50.850 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STARNET CONSULTING SRL?

STARNET CONSULTING SRL (CUI 10206661) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STARNET CONSULTING SRL în sectorul său?

STARNET CONSULTING SRL ocupă locul 98 din 1.300 firme active cu bilanț depus în CAEN 6209 (Alte activități de servicii privind tehnologia informației), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STARNET CONSULTING SRL față de firmele din același domeniu?

STARNET CONSULTING SRL este mai veche decât 96% dintre cele 2.419 firme active cu CAEN 6209.

Este STARNET CONSULTING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STARNET CONSULTING SRL (CUI 10206661) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STARNET CONSULTING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STARNET CONSULTING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STARNET CONSULTING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STARNET CONSULTING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STARNET CONSULTING SRL plătitoare de TVA?

Da, STARNET CONSULTING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STARNET CONSULTING SRL?

În anul 2025, STARNET CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.014.644 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STARNET CONSULTING SRL?

Firmoscop analizează STARNET CONSULTING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.