Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › CONDREX SRL

CONDREX SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 10420281 · J08/372/1998
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONDREX SRL
Cod fiscal (CIF) RO10420281
Nr. Reg. Comerțului J08/372/1998
Sediu social Str. Aurel Vlaicu nr. 110, bl. 23, sc. E, ap. 23, Mun. Braşov, 500178
Telefon 0722463356

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CIOBOTARU MANUEL-CIPRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.06.2011
CAEN1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONDREX SRL după CUI 10420281 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.325.883 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
51.403 lei
-67.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.2%
Față de sectorpeste 41% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 620 de firme din Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,4%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 676 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 646.687 lei20142015: 574.290 lei20152016: 662.717 lei20162017: 914.396 lei20172018: 1.496.651 lei20182019: 1.210.589 lei20192020: 1.195.398 lei20202021: 1.362.071 lei20212022: 1.684.435 lei20222023: 1.919.381 lei20232024: 2.249.557 lei20242025: 2.325.883 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.325.883 lei 51.403 lei 9
2024 2.249.557 lei 155.609 lei 9
2023 1.919.381 lei 402.370 lei 8
2022 1.684.435 lei 53.164 lei 7
2021 1.362.071 lei 94.166 lei 6
2020 1.195.398 lei 8.097 lei 8
2019 1.210.589 lei 57.413 lei 7
2018 1.496.651 lei 339.164 lei 6
2017 914.396 lei 130.095 lei 6
2016 662.717 lei 60.388 lei 4
2015 574.290 lei 50.109 lei 3
2014 646.687 lei 38.054 lei 3
2013 462.474 lei -55.322 lei 2
2012 570.157 lei 5.683 lei 1
2011 23.018 lei -130.678 lei
2010
2009 7.226 lei 4.826 lei
2008 29.542 lei 23.780 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 211 zile+34 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 52 zile−81 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,21%−4,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 70,86%+7,85 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,41×−0,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,43×+0,73 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,31%−15,02 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,71%−6,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,15%−7,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 258.431 lei+8.480 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,23×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,8×+1,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 54 zile−14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,11%−7,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 102 din 1.017 firme active cu bilanț depus (CAEN 1392)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 1.899 firme active din sector
SectorCAEN 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)21
Valoare totală (2024–2026)102.872 lei

Cumpărători: MUZEUL JUDETEAN DE ISTORIE BRASOV, GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.5 SACELE, Centrul Scolar pentru Educatie Incluziva Bradet Sacele

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONDREX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONDREX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONDREX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONDREX SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 10420281, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/372/1998. Firma a fost înființată la data de 9 aprilie 1998 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) (CAEN 1392).

La ultima verificare, CONDREX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.325.883 lei și un rezultat net de 51.403 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONDREX SRL?

CONDREX SRL (CUI 10420281) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONDREX SRL în sectorul său?

CONDREX SRL ocupă locul 102 din 1.017 firme active cu bilanț depus în CAEN 1392 (Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONDREX SRL față de firmele din același domeniu?

CONDREX SRL este mai veche decât 89% dintre cele 1.899 firme active cu CAEN 1392.

Este CONDREX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONDREX SRL (CUI 10420281) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONDREX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONDREX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONDREX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONDREX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONDREX SRL plătitoare de TVA?

Da, CONDREX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONDREX SRL?

În anul 2025, CONDREX SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.325.883 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONDREX SRL?

Firmoscop analizează CONDREX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.