Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › SILMARCOM SRL

SILMARCOM SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 3583707 · J1993000491088
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SILMARCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO3583707
Nr. Reg. Comerțului J1993000491088
Sediu social Str. Plopilor nr. 6P, Mun. Braşov
Telefon 0745011804

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CROITOR DIANA · administratorCROITOR MAXIM · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.03.1993
CAEN1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SILMARCOM SRL după CUI 3583707 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.026.614 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
174.965 lei
+11.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.0%
Față de sectorpeste 75% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 620 de firme din Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 676 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 591.542 lei20142015: 588.669 lei20152016: 523.136 lei20162017: 598.180 lei20172018: 591.010 lei20182019: 1.739.138 lei20192020: 1.023.915 lei20202021: 1.777.289 lei20212022: 1.743.580 lei20222023: 1.829.203 lei20232024: 1.029.605 lei20242025: 1.026.614 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.026.614 lei 174.965 lei 1
2024 1.029.605 lei 157.102 lei 1
2023 1.829.203 lei 550.896 lei 1
2022 1.743.580 lei 687.581 lei 1
2021 1.777.289 lei 405.402 lei 1
2020 1.023.915 lei 238.320 lei 1
2019 1.739.138 lei 286.440 lei 1
2018 591.010 lei 28.071 lei 2
2017 598.180 lei 54.762 lei 4
2016 523.136 lei 35.476 lei 6
2015 588.669 lei 31.514 lei 4
2014 591.542 lei 8.240 lei 2
2013 620.712 lei -17.249 lei 7
2012 824.058 lei 101.602 lei 6
2011 500.196 lei 53.857 lei 5
2010 326.743 lei 68.228 lei 1
2009 348.120 lei 78.402 lei 5
2008 271.120 lei 16.789 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 178 zile+23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 25 zile−10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,04%+1,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,12%+26,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,47×−0,91 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,13×+1,41 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 74,65%+48,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 23,84%+8,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,93%−26,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.026.614 lei−2.991 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,4×+0,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor +0,64 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 183 zile−85 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 24,68%+3,16 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 182 din 1.020 firme active cu bilanț depus (CAEN 1392)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 1.902 firme active din sector
SectorCAEN 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SILMARCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SILMARCOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SILMARCOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SILMARCOM SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 3583707, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993000491088. Firma a fost înființată la data de 19 martie 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) (CAEN 1392).

La ultima verificare, SILMARCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.026.614 lei și un rezultat net de 174.965 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SILMARCOM SRL?

SILMARCOM SRL (CUI 3583707) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SILMARCOM SRL în sectorul său?

SILMARCOM SRL ocupă locul 182 din 1.020 firme active cu bilanț depus în CAEN 1392 (Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SILMARCOM SRL față de firmele din același domeniu?

SILMARCOM SRL este mai veche decât 96% dintre cele 1.902 firme active cu CAEN 1392.

Este SILMARCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SILMARCOM SRL (CUI 3583707) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SILMARCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SILMARCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SILMARCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SILMARCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SILMARCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, SILMARCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SILMARCOM SRL?

În anul 2025, SILMARCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.026.614 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SILMARCOM SRL?

Firmoscop analizează SILMARCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.