Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › MAPI SRL

MAPI SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Orş. Târgu Neamţ
CUI 10525601 · J1998000201273
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAPI SRL
Cod fiscal (CIF) RO10525601
Nr. Reg. Comerțului J1998000201273
Sediu social Str. Slt. Radu Teoharie nr. 5A, Orş. Târgu Neamţ, 615200
Telefon 0233791881

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RUSU MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.05.1998
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAPI SRL după CUI 10525601 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.713.925 lei
-16.0% vs 2024
Profit net 2025
306.262 lei
-23.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.5%
Față de sectorpeste 62% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.629.181 lei20142015: 1.938.851 lei20152016: 2.237.949 lei20162017: 1.906.486 lei20172018: 3.312.432 lei20182019: 4.451.439 lei20192020: 5.700.098 lei20202021: 3.595.693 lei20212022: 6.097.618 lei20222023: 9.598.990 lei20232024: 5.602.911 lei20242025: 4.713.925 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.713.925 lei 306.262 lei 12
2024 5.602.911 lei 401.005 lei 13
2023 9.598.990 lei 592.477 lei 10
2022 6.097.618 lei 52.800 lei 13
2021 3.595.693 lei 22.753 lei 12
2020 5.700.098 lei 22.949 lei 14
2019 4.451.439 lei 112.911 lei 16
2018 3.312.432 lei 286.753 lei 22
2017 1.906.486 lei 10.200 lei 20
2016 2.237.949 lei 129.997 lei 20
2015 1.938.851 lei 297.200 lei 21
2014 1.629.181 lei 13.927 lei 15
2013 1.854.969 lei 6.630 lei 16
2012 3.475.400 lei 14.796 lei 15
2011 2.335.635 lei 3.230 lei 15
2010 2.372.286 lei 48 lei 17
2009 3.076.279 lei 6.692 lei 22
2008 3.595.780 lei 14.381 lei 20

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 365 zile+82 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 81 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,5%−0,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 58,88%+3,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,7×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,26× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 8,19%−3,49 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,82%−1,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 46,64%+2,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 392.827 lei−38.166 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,59×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,68×−0,64 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 218 zile+61 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,16%−0,82 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 356 din 9.821 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 15.896 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2024)1.196.881 lei

Autorități: COMUNA BRUSTURI

Achiziții directe (SEAP)144
Valoare totală (2024–2026)711.116 lei

Cumpărători: DRUPO NEAMT S.A., Orasul Targu Neamt, COMUNA VINATORI NEAMT

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume81
Dintre care radiate (închise)33

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAPI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAPI SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAPI SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAPI SRL, cu sediul în Orş. Târgu Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 10525601, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000201273. Firma a fost înființată la data de 8 mai 1998 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, MAPI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.713.925 lei și un rezultat net de 306.262 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAPI SRL?

MAPI SRL (CUI 10525601) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAPI SRL în sectorul său?

MAPI SRL ocupă locul 356 din 9.821 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAPI SRL față de firmele din același domeniu?

MAPI SRL este mai veche decât 95% dintre cele 15.896 firme active cu CAEN 9531.

Este MAPI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAPI SRL (CUI 10525601) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAPI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAPI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAPI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAPI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAPI SRL plătitoare de TVA?

Da, MAPI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAPI SRL?

În anul 2025, MAPI SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.713.925 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAPI SRL?

Firmoscop analizează MAPI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.