Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Neamț › SERVAS COM SRL

SERVAS COM SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Mun. Piatra Neamţ
CUI 24827871 · J2008001775273
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SERVAS COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO24827871
Nr. Reg. Comerțului J2008001775273
Sediu social IULIAN ANTONESCU nr. 11A, Municipiul Piatra Neamţ, 610192
Telefon 0744692938

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

RÎPANU SERGIU · administratorCORFĂ VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SERVAS COM SRL după CUI 24827871 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
7.245.349 lei
+7,0% vs 2024
Profit net 2025
412.299 lei
+7,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.7%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector32 de angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.033.386 lei20142015: 3.398.501 lei20152016: 4.320.251 lei20162017: 4.661.218 lei20172018: 4.751.626 lei20182019: 5.873.501 lei20192020: 5.006.021 lei20202021: 5.980.013 lei20212022: 6.154.876 lei20222023: 6.660.494 lei20232024: 6.754.119 lei20242025: 7.245.349 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.245.349 lei 412.299 lei 32
2024 6.754.119 lei 383.020 lei 30
2023 6.660.494 lei 416.482 lei 33
2022 6.154.876 lei 523.795 lei 31
2021 5.980.013 lei 527.755 lei 32
2020 5.006.021 lei 336.412 lei 33
2019 5.873.501 lei 232.650 lei 33
2018 4.751.626 lei 71.946 lei 30
2017 4.661.218 lei 313.108 lei 27
2016 4.320.251 lei 184.914 lei 24
2015 3.398.501 lei 89.196 lei 19
2014 3.033.386 lei 14.350 lei 18
2013 2.405.040 lei 19.406 lei 17
2012 2.235.277 lei 3.708 lei 15
2011 1.994.973 lei 174.973 lei 15
2010 1.142.320 lei 164.607 lei 8
2009 57.635 lei 7.803 lei 2
2008 — -404 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 62 de zile+29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 de zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,69% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 52,26%+25,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,91×−1,87 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,09×+0,73 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 36,78%+14,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,61%+0,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,9%−25,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 226.417 lei+1.280 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,1×+0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,87×−0,24 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 62 de zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,01% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 222 din 11.123 de firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 17.649 de firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)48
Valoare totală (2024–2026)206.562 lei

Cumpărători: COMUNA BICAZ CHEI (PRIMARIA BICAZ CHEI), COMUNA BICAZU ARDELEAN -JUDETUL NEAMT, ORASUL BICAZ

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SERVAS COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SERVAS COM SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SERVAS COM SRL, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 24827871, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008001775273. Firma a fost înființată la data de 5 decembrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, SERVAS COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.245.349 lei și un rezultat net de 412.299 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SERVAS COM SRL?

SERVAS COM SRL (CUI 24827871) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SERVAS COM SRL în sectorul său?

SERVAS COM SRL ocupă locul 222 din 11.123 de firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SERVAS COM SRL față de firmele din același domeniu?

SERVAS COM SRL este mai veche decât 83% dintre cele 17.649 de firme active cu CAEN 9531.

Este SERVAS COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SERVAS COM SRL (CUI 24827871) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SERVAS COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SERVAS COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SERVAS COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SERVAS COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SERVAS COM SRL plătitoare de TVA?

Da, SERVAS COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SERVAS COM SRL?

În anul 2025, SERVAS COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.245.349 lei și un număr mediu de 32 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SERVAS COM SRL?

Firmoscop analizează SERVAS COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 9531 din Neamț, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.