Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › PNEUS STAR SRL

PNEUS STAR SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Mun. Arad
CUI 10551759 · J1998000277029
Fără probleme găsite Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PNEUS STAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO10551759
Nr. Reg. Comerțului J1998000277029
Sediu social Cal. Timişorii nr. 112/1, Mun. Arad
Telefon 0257272548

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

MELNICIUC MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.05.1998
CAEN4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PNEUS STAR SRL după CUI 10551759 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
412.650 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
82.297 lei
-17.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.9%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 5.055 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 63% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.553 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 329.581 lei20142015: 366.055 lei20152016: 373.923 lei20162017: 435.677 lei20172018: 373.291 lei20182019: 496.403 lei20192020: 336.779 lei20202021: 438.756 lei20212022: 440.589 lei20222023: 415.919 lei20232024: 422.199 lei20242025: 412.650 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 412.650 lei 82.297 lei 2
2024 422.199 lei 99.967 lei 2
2023 415.919 lei 52.660 lei 2
2022 440.589 lei 40.339 lei 3
2021 438.756 lei 62.118 lei 4
2020 336.779 lei 29.439 lei 3
2019 496.403 lei 73.367 lei 3
2018 373.291 lei 40.621 lei 3
2017 435.677 lei 83.662 lei 3
2016 373.923 lei 38.051 lei 4
2015 366.055 lei 19.400 lei 5
2014 329.581 lei 24.628 lei 5
2013 425.428 lei 9.088 lei 6
2012 516.047 lei 15.301 lei 6
2011 763.563 lei 17.800 lei 7
2010 793.577 lei 13.283 lei 7
2009 785.570 lei 24.890 lei 7
2008 886.624 lei 39.241 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 42 zile+18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,94%−3,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 10,83%+2,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,24×−3,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,12× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,17%−9,47 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,88%−9,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 89,17%−2,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 206.325 lei−4.775 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,95×−0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,67×−0,77 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 99 zile+17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 27,18%−5,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.971 din 4.728 firme active cu bilanț depus (CAEN 4782)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 12.723 firme active din sector
SectorCAEN 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PNEUS STAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PNEUS STAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PNEUS STAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PNEUS STAR SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 10551759, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000277029. Firma a fost înființată la data de 14 mai 1998 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).

La ultima verificare, PNEUS STAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 412.650 lei și un rezultat net de 82.297 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PNEUS STAR SRL?

PNEUS STAR SRL (CUI 10551759) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PNEUS STAR SRL în sectorul său?

PNEUS STAR SRL ocupă locul 1.971 din 4.728 firme active cu bilanț depus în CAEN 4782 (Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PNEUS STAR SRL față de firmele din același domeniu?

PNEUS STAR SRL este mai veche decât 91% dintre cele 12.723 firme active cu CAEN 4782.

Este PNEUS STAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PNEUS STAR SRL (CUI 10551759) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PNEUS STAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PNEUS STAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PNEUS STAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PNEUS STAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PNEUS STAR SRL plătitoare de TVA?

Da, PNEUS STAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PNEUS STAR SRL?

În anul 2025, PNEUS STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 412.650 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PNEUS STAR SRL?

Firmoscop analizează PNEUS STAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.