Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Suceava › ADAMARIS SRL

ADAMARIS SRL

Înființată în 1999 · 27 de ani vechime · Sat Tisăuţi Com. Ipoteşti
CUI 11747177 · J1999000178334
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ADAMARIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO11747177
Nr. Reg. Comerțului J1999000178334
Sediu social Bisericii nr. 1, Sat Tişăuţi, Comuna Ipoteşti, jud. Suceava, 727327
Telefon 0740079532

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

SOCOLIUC MARIUS CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ADAMARIS SRL după CUI 11747177 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
14.088.412 lei
+20,0% vs 2024
Profit net 2025
2.523.547 lei
-1,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.9%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.385 de firme din Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,7%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.294 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 2.768.382 lei20122013: 2.588.685 lei20132014: 2.521.205 lei20142015: 4.798.605 lei20152016: 4.085.847 lei20162017: 4.526.418 lei20172018: 6.898.912 lei20182019: 6.092.606 lei20192022: 8.478.937 lei20222023: 13.673.804 lei20232024: 11.693.641 lei20242025: 14.088.412 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 14.088.412 lei 2.523.547 lei 15
2024 11.693.641 lei 2.551.966 lei 8
2023 13.673.804 lei 1.906.725 lei 8
2022 8.478.937 lei 1.136.920 lei 6
2019 6.092.606 lei 501.034 lei 7
2018 6.898.912 lei 483.456 lei 9
2017 4.526.418 lei 354.144 lei 8
2016 4.085.847 lei 120.510 lei 7
2015 4.798.605 lei 298.348 lei 6
2014 2.521.205 lei 133.448 lei 6
2013 2.588.685 lei 79.793 lei 7
2012 2.768.382 lei 19.352 lei 7
2011 2.446.536 lei 51.135 lei 6
2010 1.412.202 lei 109.564 lei 5
2009 917.821 lei 92.031 lei —
2008 1.030.594 lei 62.500 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 15 zile−44 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 22 de zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,91%−3,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,95%−12,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 16,82×+11,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,06×−0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 27,42%−2,43 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 26,24%+1,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,68%+13,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 939.227 lei−522.478 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,46×+0,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,04×+0,52 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 179 de zile−61 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 25,96%−7,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 48 din 1.654 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4740)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 2.198 de firme active din sector
SectorCAEN 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)7
Valoare totală (2024–2026)3.418.400 lei

Autorități: ORASUL PANCIU, ORASUL ROVINARI, JUDETUL BOTOSANI

Achiziții directe (SEAP)253
Valoare totală (2024–2026)2.908.433 lei

Cumpărători: TEATRUL MUNICIPAL “MATEI VISNIEC” SUCEAVA, ANSAMBLUL FOLCLORIC PROFESIONIST"BUSUIOCUL" BACAU, ORASUL HOREZU - CONSILIUL LOCAL HOREZU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ADAMARIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ADAMARIS SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ADAMARIS SRL, cu sediul în Sat Tisăuţi Com. Ipoteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 11747177, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1999000178334. Firma a fost înființată la data de 13 mai 1999 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4740).

La ultima verificare, ADAMARIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14.088.412 lei și un rezultat net de 2.523.547 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ADAMARIS SRL?

ADAMARIS SRL (CUI 11747177) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ADAMARIS SRL în sectorul său?

ADAMARIS SRL ocupă locul 48 din 1.654 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4740 (Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ADAMARIS SRL față de firmele din același domeniu?

ADAMARIS SRL este mai veche decât 93% dintre cele 2.198 de firme active cu CAEN 4740.

Este ADAMARIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ADAMARIS SRL (CUI 11747177) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ADAMARIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ADAMARIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ADAMARIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ADAMARIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ADAMARIS SRL plătitoare de TVA?

Da, ADAMARIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ADAMARIS SRL?

În anul 2025, ADAMARIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 14.088.412 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ADAMARIS SRL?

Firmoscop analizează ADAMARIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Suceava →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4740 din Suceava, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.