Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › ACCEPT SOFTWARE SRL

ACCEPT SOFTWARE SRL

Înființată în 1996 · 29 ani vechime · Sat Suceviţa Com. Suceviţa
CUI 8830964 · J1996000809332
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ACCEPT SOFTWARE SRL
Cod fiscal (CIF) RO8830964
Nr. Reg. Comerțului J1996000809332
Sediu social Str. Mesteacănului nr. 1, Sat Suceviţa Com. Suceviţa, jud. SUCEAVA
Telefon 0744544234

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

COAJĂ IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.10.1996
CAEN4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ACCEPT SOFTWARE SRL după CUI 8830964 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.154.953 lei
+21.0% vs 2024
Profit net 2025
1.414.610 lei
+64.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă23.0%
Față de sectorpeste 77% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 1.385 de firme din Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,7%.

Mărime față de sector26 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.294 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.544.646 lei20142015: 3.096.173 lei20152016: 3.247.366 lei20162017: 3.281.768 lei20172018: 6.081.291 lei20182019: 4.632.839 lei20192020: 3.986.548 lei20202021: 4.617.061 lei20212022: 4.170.126 lei20222023: 4.619.008 lei20232024: 5.071.527 lei20242025: 6.154.953 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.154.953 lei 1.414.610 lei 26
2024 5.071.527 lei 859.107 lei 27
2023 4.619.008 lei 713.936 lei 28
2022 4.170.126 lei 411.789 lei 30
2021 4.617.061 lei 1.269.729 lei 29
2020 3.986.548 lei 660.044 lei 34
2019 4.632.839 lei 653.311 lei 36
2018 6.081.291 lei 1.000.436 lei 36
2017 3.281.768 lei 330.907 lei 37
2016 3.247.366 lei 747.942 lei 29
2015 3.096.173 lei 565.124 lei 28
2014 2.544.646 lei 383.426 lei 29
2013 2.629.171 lei 386.363 lei 30
2012 2.628.784 lei 402.284 lei 32
2011 2.476.053 lei 106.813 lei 30
2010 1.924.674 lei 27.181 lei 20
2009 1.934.266 lei 52.009 lei 15
2008 2.499.993 lei 97.396 lei 15

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 136 zile+23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 92 zile+74 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 22,98%+6,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 56,34%+0,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,77× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,32× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 81,51%+8,7 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 34,76%+4,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 42,64%+0,45 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 236.729 lei+48.895 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,51×−0,3 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,32×+0,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 84 zile−13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 34%+10,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 96 din 1.467 firme active cu bilanț depus (CAEN 4740)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 2.023 firme active din sector
SectorCAEN 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)111
Valoare totală (2024–2026)746.913 lei

Cumpărători: COLEGIUL TEHNIC ,,REGELE FERDINAND I” RADAUTI, Scoala Gimnaziala Iulian Vesper Horodnic de Sus, SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 VICOVU DE SUS

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ACCEPT SOFTWARE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ACCEPT SOFTWARE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ACCEPT SOFTWARE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ACCEPT SOFTWARE SRL, cu sediul în Sat Suceviţa Com. Suceviţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 8830964, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000809332. Firma a fost înființată la data de 4 octombrie 1996 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4740).

La ultima verificare, ACCEPT SOFTWARE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.154.953 lei și un rezultat net de 1.414.610 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ACCEPT SOFTWARE SRL?

ACCEPT SOFTWARE SRL (CUI 8830964) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ACCEPT SOFTWARE SRL în sectorul său?

ACCEPT SOFTWARE SRL ocupă locul 96 din 1.467 firme active cu bilanț depus în CAEN 4740 (Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ACCEPT SOFTWARE SRL față de firmele din același domeniu?

ACCEPT SOFTWARE SRL este mai veche decât 95% dintre cele 2.023 firme active cu CAEN 4740.

Este ACCEPT SOFTWARE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ACCEPT SOFTWARE SRL (CUI 8830964) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ACCEPT SOFTWARE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ACCEPT SOFTWARE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ACCEPT SOFTWARE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ACCEPT SOFTWARE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ACCEPT SOFTWARE SRL plătitoare de TVA?

Da, ACCEPT SOFTWARE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ACCEPT SOFTWARE SRL?

În anul 2025, ACCEPT SOFTWARE SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.154.953 lei și un număr mediu de 26 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ACCEPT SOFTWARE SRL?

Firmoscop analizează ACCEPT SOFTWARE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.