Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › N & M BUDESCU SRL

N & M BUDESCU SRL

Înființată în 2000 · 25 ani vechime · Sat Bozovici Com. Bozovici
CUI 13498463 · J2000000307118
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire N & M BUDESCU SRL
Cod fiscal (CIF) RO13498463
Nr. Reg. Comerțului J2000000307118
Sediu social Com. BOZOVICI nr. 262 A, Sat Bozovici Com. Bozovici, jud. CARAŞ-SEVERIN, 327040

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BUDESCU MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.11.2000
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută N & M BUDESCU SRL după CUI 13498463 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.110.406 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
261.543 lei
-7.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.4%
Față de sectorpeste 76% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 72% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.672.982 lei20142015: 1.911.821 lei20152016: 1.574.031 lei20162017: 1.706.992 lei20172018: 1.935.265 lei20182019: 1.972.830 lei20192020: 2.765.969 lei20202021: 2.781.726 lei20212022: 3.257.934 lei20222023: 3.037.556 lei20232024: 3.108.555 lei20242025: 3.110.406 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.110.406 lei 261.543 lei 3
2024 3.108.555 lei 282.059 lei 3
2023 3.037.556 lei 339.679 lei 3
2022 3.257.934 lei 294.090 lei 4
2021 2.781.726 lei 288.918 lei 4
2020 2.765.969 lei 220.886 lei 5
2019 1.972.830 lei 121.919 lei 5
2018 1.935.265 lei 84.128 lei 5
2017 1.706.992 lei 93.426 lei 6
2016 1.574.031 lei 61.255 lei 7
2015 1.911.821 lei 98.517 lei 9
2014 1.672.982 lei 87.068 lei 9
2013 1.359.222 lei 35.092 lei 10
2012 1.613.309 lei 55.320 lei 9
2011 780.409 lei 4.469 lei 6
2010 464.909 lei 1.683 lei 5
2009 413.800 lei 12.167 lei 5
2008 289.459 lei 258 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 6 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,41%−0,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,6%+0,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 17,87×−0,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,06× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 29,85%−0,8 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 28,18%−0,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,4%−0,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.036.802 lei+617 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,35×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,95×+0,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 93 zile−10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,95%−0,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.165 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 91.136 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru N & M BUDESCU SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți N & M BUDESCU SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru N & M BUDESCU SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

N & M BUDESCU SRL, cu sediul în Sat Bozovici Com. Bozovici, are codul unic de înregistrare (CUI) 13498463, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2000000307118. Firma a fost înființată la data de 6 noiembrie 2000 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, N & M BUDESCU SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.110.406 lei și un rezultat net de 261.543 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are N & M BUDESCU SRL?

N & M BUDESCU SRL (CUI 13498463) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă N & M BUDESCU SRL în sectorul său?

N & M BUDESCU SRL ocupă locul 3.165 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este N & M BUDESCU SRL față de firmele din același domeniu?

N & M BUDESCU SRL este mai veche decât 81% dintre cele 91.136 firme active cu CAEN 4711.

Este N & M BUDESCU SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare N & M BUDESCU SRL (CUI 13498463) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este N & M BUDESCU SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, N & M BUDESCU SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în N & M BUDESCU SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru N & M BUDESCU SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este N & M BUDESCU SRL plătitoare de TVA?

Da, N & M BUDESCU SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a N & M BUDESCU SRL?

În anul 2025, N & M BUDESCU SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.110.406 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu N & M BUDESCU SRL?

Firmoscop analizează N & M BUDESCU SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Caraș-Severin →

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.