Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › SERV PROCONS SRL

SERV PROCONS SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 13892670 · J28/136/2001
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SERV PROCONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO13892670
Nr. Reg. Comerțului J28/136/2001
Sediu social Str. Basarabilor nr. 70, Mun. Slatina, jud. OLT, 230109

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CĂTĂNESCU GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.05.2001
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SERV PROCONS SRL după CUI 13892670 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
7.550.707 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
79.980 lei
-70.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.1%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.743.761 lei20142015: 3.555.360 lei20152016: 3.873.219 lei20162017: 4.412.013 lei20172018: 4.837.314 lei20182019: 5.744.494 lei20192020: 6.984.906 lei20202021: 7.458.553 lei20212022: 7.598.012 lei20222023: 7.247.733 lei20232024: 7.506.969 lei20242025: 7.550.707 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.550.707 lei 79.980 lei 10
2024 7.506.969 lei 272.393 lei 10
2023 7.247.733 lei 173.766 lei 12
2022 7.598.012 lei 278.036 lei 12
2021 7.458.553 lei 428.583 lei 13
2020 6.984.906 lei 585.936 lei 12
2019 5.744.494 lei 502.713 lei 11
2018 4.837.314 lei 279.190 lei 10
2017 4.412.013 lei 440.921 lei 10
2016 3.873.219 lei 464.381 lei 9
2015 3.555.360 lei 295.271 lei 11
2014 3.743.761 lei 296.950 lei 12
2013 3.884.592 lei 175.001 lei 12
2012 3.702.610 lei 131.610 lei 11
2011 4.188.388 lei 120.192 lei 10
2010 3.696.932 lei 92.050 lei 12
2009 3.699.011 lei 69.018 lei 13
2008 3.665.332 lei 228.583 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 64 zile−27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 50 zile−4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,06%−2,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,55%−7,33 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,07×+0,93 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,33×−0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,96%−4,85 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,48%−3,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 75,42%+7,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 755.071 lei+4.374 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,4×+0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,28×−0,07 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 111 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,3%−2,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 148 din 4.173 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 8.124 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2025–2026)31.822 lei

Cumpărători: COMUNA SUSANI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SERV PROCONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SERV PROCONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SERV PROCONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SERV PROCONS SRL, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 13892670, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/136/2001. Firma a fost înființată la data de 18 mai 2001 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, SERV PROCONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.550.707 lei și un rezultat net de 79.980 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SERV PROCONS SRL?

SERV PROCONS SRL (CUI 13892670) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SERV PROCONS SRL în sectorul său?

SERV PROCONS SRL ocupă locul 148 din 4.173 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SERV PROCONS SRL față de firmele din același domeniu?

SERV PROCONS SRL este mai veche decât 92% dintre cele 8.124 firme active cu CAEN 4673.

Este SERV PROCONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SERV PROCONS SRL (CUI 13892670) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SERV PROCONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SERV PROCONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SERV PROCONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SERV PROCONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SERV PROCONS SRL plătitoare de TVA?

Da, SERV PROCONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SERV PROCONS SRL?

În anul 2025, SERV PROCONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.550.707 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SERV PROCONS SRL?

Firmoscop analizează SERV PROCONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.