Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › PREMAR COM SERV SRL

PREMAR COM SERV SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Dobroteasa Com. Dobroteasa
CUI 2655465 · J1992001779289
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PREMAR COM SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO2655465
Nr. Reg. Comerțului J1992001779289
Sediu Sat Dobroteasa Com. Dobroteasa, Olt
Telefon 0249469032

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PREDA MARIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.01.1993
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PREMAR COM SERV SRL după CUI 2655465 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
22.874.430 lei
-22.0% vs 2024
Profit net 2025
147.913 lei
-69.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.6%
Față de sectorpeste 28% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector22 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 24.689.225 lei20142015: 33.296.851 lei20152016: 28.328.241 lei20162017: 33.618.555 lei20172018: 41.073.416 lei20182019: 51.316.262 lei20192020: 47.709.850 lei20202021: 52.869.071 lei20212022: 43.836.126 lei20222023: 26.585.437 lei20232024: 29.443.359 lei20242025: 22.874.430 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 22.874.430 lei 147.913 lei 22
2024 29.443.359 lei 481.193 lei 22
2023 26.585.437 lei 303.239 lei 22
2022 43.836.126 lei 197.353 lei 24
2021 52.869.071 lei 2.618.325 lei 24
2020 47.709.850 lei 1.004.465 lei 22
2019 51.316.262 lei 234.455 lei 20
2018 41.073.416 lei 64.922 lei 19
2017 33.618.555 lei 206.763 lei 18
2016 28.328.241 lei 178.290 lei 19
2015 33.296.851 lei 152.755 lei 18
2014 24.689.225 lei 64.755 lei 16
2013 23.478.532 lei 51.278 lei 14
2012 18.224.251 lei 47.145 lei 12
2011 17.547.444 lei 79.133 lei 12
2010 11.895.857 lei 71.190 lei 12
2009 18.280.320 lei 77.821 lei 10
2008 13.389.203 lei 63.730 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2019 și 2020, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20192020
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 158 zile+39 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 75 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,65%−0,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 67,02%+3,29 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,49×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,04×+0,27 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,05%−5,83 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1%−2,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 32,83%−3,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.039.747 lei−298.588 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,55×−0,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,49×−2,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 105 zile+41 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,76%−0,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 256 din 3.913 firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 5.014 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)27
Valoare totală (2024–2026)492.834 lei

Cumpărători: COMUNA VEDEA, COMUNA DOBROTEASA, STATIUNEA DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU VITICULTURA SI VINIFICATIE

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume48
Dintre care radiate (închise)13

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PREMAR COM SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PREMAR COM SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PREMAR COM SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PREMAR COM SERV SRL, cu sediul în Sat Dobroteasa Com. Dobroteasa, are codul unic de înregistrare (CUI) 2655465, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992001779289. Firma a fost înființată la data de 13 ianuarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, PREMAR COM SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22.874.430 lei și un rezultat net de 147.913 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PREMAR COM SERV SRL?

PREMAR COM SERV SRL (CUI 2655465) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PREMAR COM SERV SRL în sectorul său?

PREMAR COM SERV SRL ocupă locul 256 din 3.913 firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PREMAR COM SERV SRL față de firmele din același domeniu?

PREMAR COM SERV SRL este mai veche decât 99% dintre cele 5.014 firme active cu CAEN 4683.

Este PREMAR COM SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PREMAR COM SERV SRL (CUI 2655465) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PREMAR COM SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PREMAR COM SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PREMAR COM SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PREMAR COM SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PREMAR COM SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, PREMAR COM SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PREMAR COM SERV SRL?

În anul 2025, PREMAR COM SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 22.874.430 lei și un număr mediu de 22 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PREMAR COM SERV SRL?

Firmoscop analizează PREMAR COM SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.