Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › CONTERRA SA

CONTERRA SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 1447490 · J1992000689390
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONTERRA SA
Cod fiscal (CIF) RO1447490
Nr. Reg. Comerțului J1992000689390
Sediu social Str. Comisia Centrală nr. 82, Mun. Focşani, jud. VRANCEA, 620165
Telefon 0237226680

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MATEI MIHAI · administratorISTRATE CONSTANTIN · administratorMUSTĂREAŢĂ ANDREEA-MADLENA · administratorDIMA DUMITRU · director general unic

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONTERRA SA după CUI 1447490 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
39.208.305 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
3.724.606 lei
+13.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.5%
Față de sectorpeste 66% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 269 de firme din Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,9%.

Mărime față de sector134 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 5 angajați, din 282 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 29.299.185 lei20142015: 25.902.502 lei20152016: 26.087.390 lei20162017: 30.690.924 lei20172018: 27.388.253 lei20182019: 20.027.733 lei20192020: 29.658.343 lei20202021: 32.382.352 lei20212022: 23.861.067 lei20222023: 30.321.603 lei20232024: 37.847.272 lei20242025: 39.208.305 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 39.208.305 lei 3.724.606 lei 134
2024 37.847.272 lei 3.269.370 lei 131
2023 30.321.603 lei 2.710.946 lei 126
2022 23.861.067 lei 1.059.048 lei 145
2021 32.382.352 lei 3.487.929 lei 166
2020 29.658.343 lei 2.538.199 lei 171
2019 20.027.733 lei 228.100 lei 141
2018 27.388.253 lei 2.535.934 lei 161
2017 30.690.924 lei 3.595.815 lei 212
2016 26.087.390 lei 2.255.269 lei 185
2015 25.902.502 lei 2.129.480 lei 193
2014 29.299.185 lei 3.404.407 lei 189
2013 28.454.885 lei 2.877.770 lei 179
2012 30.552.581 lei 2.790.455 lei 181
2011 33.542.697 lei 4.387.951 lei 183
2010 23.391.184 lei 1.289.714 lei 177
2009 19.070.433 lei 606 lei 168
2008 23.194.618 lei 144.042 lei 203

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 51 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 46 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,5%+0,86 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,79%+4,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,47×−0,72 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,4×+0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 27,14%+6,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,41%+3,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,52%−4,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 292.599 lei+3.689 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,04×+0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,49×+2,77 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 zile−6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,6%+1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 23 din 413 firme active cu bilanț depus (CAEN 2222)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 709 firme active din sector
SectorCAEN 2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume144
Dintre care radiate (închise)67

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONTERRA SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONTERRA SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONTERRA SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONTERRA SA, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 1447490, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992000689390. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic (CAEN 2222).

La ultima verificare, CONTERRA SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 39.208.305 lei și un rezultat net de 3.724.606 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONTERRA SA?

CONTERRA SA (CUI 1447490) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONTERRA SA în sectorul său?

CONTERRA SA ocupă locul 23 din 413 firme active cu bilanț depus în CAEN 2222 (Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONTERRA SA față de firmele din același domeniu?

CONTERRA SA este mai veche decât 97% dintre cele 709 firme active cu CAEN 2222.

Este CONTERRA SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONTERRA SA (CUI 1447490) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONTERRA SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONTERRA SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONTERRA SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONTERRA SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONTERRA SA plătitoare de TVA?

Da, CONTERRA SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONTERRA SA?

În anul 2025, CONTERRA SA a raportat o cifră de afaceri de 39.208.305 lei și un număr mediu de 134 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONTERRA SA?

Firmoscop analizează CONTERRA SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.