Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › IZA SRL

IZA SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 7690919 · J1995000495398
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IZA SRL
Cod fiscal (CIF) RO7690919
Nr. Reg. Comerțului J1995000495398
Sediu social Str. Bîrsei nr. 3, Mun. Focşani, jud. VRANCEA, 620080
Telefon 0237614337

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IOANEŞ ZAMFIR · administratorIOANES NICU DANIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.09.1995
CAEN2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IZA SRL după CUI 7690919 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
8.231.589 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
34.660 lei
-97.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.4%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 269 de firme din Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,9%.

Datorii / capital3.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.085.004 lei20142015: 1.266.411 lei20152016: 1.808.140 lei20162017: 2.582.014 lei20172018: 2.919.029 lei20182019: 3.754.446 lei20192020: 4.119.426 lei20202021: 5.546.935 lei20212022: 6.962.190 lei20222023: 7.274.987 lei20232024: 8.914.200 lei20242025: 8.231.589 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 8.231.589 lei 34.660 lei
2024 8.914.200 lei 1.185.297 lei 36
2023 7.274.987 lei 81.723 lei 35
2022 6.962.190 lei 261.586 lei 32
2021 5.546.935 lei 424.255 lei 29
2020 4.119.426 lei 118.855 lei 30
2019 3.754.446 lei 6.330 lei 33
2018 2.919.029 lei 134.365 lei 34
2017 2.582.014 lei 16.877 lei 26
2016 1.808.140 lei 9.851 lei 25
2015 1.266.411 lei 957 lei 17
2014 1.085.004 lei 53.046 lei 18
2013 1.062.474 lei 13.404 lei 19
2012 1.173.778 lei 104.006 lei 17
2011 1.050.242 lei -112.402 lei 12
2010 1.011.325 lei 438 lei 10
2009 1.107.650 lei 2.641 lei 20
2008 1.050.622 lei 7.421 lei 20

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 193 zile−7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 63 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,42%−12,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,16%−0,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,77× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,97×−0,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,36%−75,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,29%−8,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 12,19%+0,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,68× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 17,75×−23,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 21 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,46%−13,89 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 74 din 413 firme active cu bilanț depus (CAEN 2222)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 709 firme active din sector
SectorCAEN 2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IZA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IZA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IZA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IZA SRL, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 7690919, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000495398. Firma a fost înființată la data de 8 septembrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic (CAEN 2222).

La ultima verificare, IZA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.231.589 lei și un rezultat net de 34.660 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IZA SRL?

IZA SRL (CUI 7690919) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IZA SRL în sectorul său?

IZA SRL ocupă locul 74 din 413 firme active cu bilanț depus în CAEN 2222 (Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IZA SRL față de firmele din același domeniu?

IZA SRL este mai veche decât 84% dintre cele 709 firme active cu CAEN 2222.

Este IZA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IZA SRL (CUI 7690919) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IZA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IZA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IZA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IZA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IZA SRL plătitoare de TVA?

Da, IZA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IZA SRL?

În anul 2025, IZA SRL a raportat o cifră de afaceri de 8.231.589 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IZA SRL?

Firmoscop analizează IZA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.