Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › MAVI ROM AUTO SRL

MAVI ROM AUTO SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 15146447 · J22/67/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAVI ROM AUTO SRL
Cod fiscal (CIF) RO15146447
Nr. Reg. Comerțului J22/67/2003
Sediu social Bld. Alexandru cel Bun nr. 17, bl. A5, et. 10, ap. 39, Mun. Iaşi, 700573
Telefon 0745651621

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

GALAN DAN IULIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.01.2003
CAEN4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAVI ROM AUTO SRL după CUI 15146447 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.777.391 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
181.323 lei
-17.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.5%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.055 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.553 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.081.399 lei20142015: 1.219.576 lei20152016: 1.570.144 lei20162017: 1.689.607 lei20172018: 1.758.211 lei20182019: 1.982.897 lei20192020: 1.608.227 lei20202021: 2.047.249 lei20212022: 2.977.757 lei20222023: 3.283.880 lei20232024: 2.860.647 lei20242025: 2.777.391 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.777.391 lei 181.323 lei 6
2024 2.860.647 lei 218.931 lei 6
2023 3.283.880 lei 365.337 lei 6
2022 2.977.757 lei 334.624 lei 6
2021 2.047.249 lei 165.645 lei 6
2020 1.608.227 lei 114.410 lei 6
2019 1.982.897 lei 276.435 lei 6
2018 1.758.211 lei 199.660 lei 7
2017 1.689.607 lei 181.505 lei 7
2016 1.570.144 lei 174.578 lei 5
2015 1.219.576 lei 115.020 lei 5
2014 1.081.399 lei 176.313 lei 6
2013 1.068.011 lei 84.158 lei 6
2012 1.604.845 lei 146.610 lei 6
2011 1.473.708 lei 43.567 lei 4
2010 1.118.514 lei 28.929 lei 4
2009 987.751 lei 6.900 lei 2
2008 954.295 lei -23.335 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 104 zile−17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 57 zile−15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,53%−1,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,44%−6,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,54×+0,34 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,65×−0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,94%−4,39 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,05%−1,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 60,56%+6,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 462.899 lei−13.876 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,39× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor −0,32 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 122 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,47%−1,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 97 din 1.323 firme active cu bilanț depus (CAEN 4531)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 2.372 firme active din sector
SectorCAEN 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2026)0 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 3.131.803 lei

Autorități: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA

Achiziții directe (SEAP)70
Valoare totală (2024–2026)241.282 lei

Cumpărători: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA, Comuna Dobrovat (Primaria comunei Dobrovat), COMUNA VOINESTI (PRIMARIA VOINESTI IASI)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAVI ROM AUTO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAVI ROM AUTO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAVI ROM AUTO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAVI ROM AUTO SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 15146447, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/67/2003. Firma a fost înființată la data de 23 ianuarie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).

La ultima verificare, MAVI ROM AUTO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.777.391 lei și un rezultat net de 181.323 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAVI ROM AUTO SRL?

MAVI ROM AUTO SRL (CUI 15146447) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAVI ROM AUTO SRL în sectorul său?

MAVI ROM AUTO SRL ocupă locul 97 din 1.323 firme active cu bilanț depus în CAEN 4531 (Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAVI ROM AUTO SRL față de firmele din același domeniu?

MAVI ROM AUTO SRL este mai veche decât 80% dintre cele 2.372 firme active cu CAEN 4531.

Este MAVI ROM AUTO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAVI ROM AUTO SRL (CUI 15146447) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAVI ROM AUTO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAVI ROM AUTO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAVI ROM AUTO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAVI ROM AUTO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAVI ROM AUTO SRL plătitoare de TVA?

Da, MAVI ROM AUTO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAVI ROM AUTO SRL?

În anul 2025, MAVI ROM AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.777.391 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAVI ROM AUTO SRL?

Firmoscop analizează MAVI ROM AUTO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.