Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › LARIS 2003 SRL

LARIS 2003 SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Călăraşi
CUI 15173620 · J2003000037515
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LARIS 2003 SRL
Cod fiscal (CIF) RO15173620
Nr. Reg. Comerțului J2003000037515
Sediu social Str. Sulfinei nr. 116, Mun. Călăraşi, 910156
Telefon 0242324080

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SCĂUNAŞ SORINA IOANA · administrator

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.07.2014
CAEN1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LARIS 2003 SRL după CUI 15173620 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
2.065.460 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
33.488 lei
+179.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Față de sectorpeste 44% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.969 de firme din Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector26 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.256 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 511.414 lei20142015: 667.134 lei20152016: 1.091.724 lei20162017: 1.608.428 lei20172018: 2.917.443 lei20182019: 3.364.707 lei20192020: 1.586.367 lei20202021: 656.857 lei20212022: 1.445.453 lei20222023: 2.107.290 lei20232024: 2.191.343 lei20242025: 2.065.460 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.065.460 lei 33.488 lei 26
2024 2.191.343 lei -41.935 lei 31
2023 2.107.290 lei 172.815 lei 31
2022 1.445.453 lei -9.958 lei 28
2021 656.857 lei -63.408 lei 4
2020 1.586.367 lei -235.171 lei 23
2019 3.364.707 lei 141.716 lei 42
2018 2.917.443 lei 121.385 lei 42
2017 1.608.428 lei 162.319 lei 37
2016 1.091.724 lei 480 lei 36
2015 667.134 lei -77.256 lei 31
2014 511.414 lei 10.873 lei 34
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2010
2009
2008

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 95 zile+16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 105 zile+22 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,62%+3,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 88,38%−4,37 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,13× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,73×−2,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 35,56%+104,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,49%+13,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 15,44%+3,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 79.441 lei+8.753 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,39×−0,87 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 568,21×−473,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,63%+3,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 231 din 1.577 firme active cu bilanț depus (CAEN 1421)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 2.540 firme active din sector
SectorCAEN 1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LARIS 2003 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LARIS 2003 SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LARIS 2003 SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LARIS 2003 SRL, cu sediul în Mun. Călăraşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 15173620, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000037515. Firma a fost înființată la data de 3 februarie 2003 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN 1421).

La ultima verificare, LARIS 2003 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.065.460 lei și un rezultat net de 33.488 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LARIS 2003 SRL?

LARIS 2003 SRL (CUI 15173620) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LARIS 2003 SRL în sectorul său?

LARIS 2003 SRL ocupă locul 231 din 1.577 firme active cu bilanț depus în CAEN 1421 (Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LARIS 2003 SRL față de firmele din același domeniu?

LARIS 2003 SRL este mai veche decât 88% dintre cele 2.540 firme active cu CAEN 1421.

Este LARIS 2003 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LARIS 2003 SRL (CUI 15173620) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LARIS 2003 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LARIS 2003 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LARIS 2003 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LARIS 2003 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LARIS 2003 SRL plătitoare de TVA?

Da, LARIS 2003 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LARIS 2003 SRL?

În anul 2025, LARIS 2003 SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.065.460 lei și un număr mediu de 26 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LARIS 2003 SRL?

Firmoscop analizează LARIS 2003 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Călărași →

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.