Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › CONFEX SRL

CONFEX SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Mun. Călăraşi
CUI 15904770 · J2003000552517
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONFEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO15904770
Nr. Reg. Comerțului J2003000552517
Sediu social Str. Locomotivei nr. 3, Mun. Călăraşi, 910112
Telefon 0723561780

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

OŢELEA DANIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.11.2003
CAEN1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONFEX SRL după CUI 15904770 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.913.860 lei
-26.0% vs 2024
Profit net 2025
459.369 lei
-30.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.8%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.969 de firme din Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector34 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.256 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 947.448 lei20142015: 1.021.466 lei20152016: 1.022.845 lei20162017: 1.184.390 lei20172018: 1.266.571 lei20182019: 1.259.532 lei20192020: 1.496.232 lei20202021: 2.504.973 lei20212022: 3.685.882 lei20222023: 3.190.141 lei20232024: 3.924.217 lei20242025: 2.913.860 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.913.860 lei 459.369 lei 34
2024 3.924.217 lei 656.582 lei 28
2023 3.190.141 lei 5.896 lei 41
2022 3.685.882 lei -345.874 lei 55
2021 2.504.973 lei 16.501 lei 61
2020 1.496.232 lei 46.628 lei 58
2019 1.259.532 lei 136.536 lei 40
2018 1.266.571 lei 87.924 lei 37
2017 1.184.390 lei 72.976 lei 36
2016 1.022.845 lei 37.966 lei 19
2015 1.021.466 lei 154.708 lei 20
2014 947.448 lei 97.858 lei 21
2013 983.520 lei 103.701 lei 19
2012 966.131 lei 143.676 lei 17
2011 1.135.678 lei 216.219 lei 29
2010 1.211.093 lei 221.151 lei 27
2009 912.665 lei 124.637 lei 28
2008 752.057 lei 100.543 lei 16

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 195 zile+20 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 36 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,76%−0,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 35,97%−3,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,78×+0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,47×−0,83 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 43,27%−36,85 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,59%−3,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,48%+7,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 85.702 lei−54.449 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,67×−0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,21%−3,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 185 din 1.577 firme active cu bilanț depus (CAEN 1421)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 2.539 firme active din sector
SectorCAEN 1421 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONFEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONFEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONFEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONFEX SRL, cu sediul în Mun. Călăraşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 15904770, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000552517. Firma a fost înființată la data de 17 noiembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN 1421).

La ultima verificare, CONFEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.913.860 lei și un rezultat net de 459.369 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONFEX SRL?

CONFEX SRL (CUI 15904770) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONFEX SRL în sectorul său?

CONFEX SRL ocupă locul 185 din 1.577 firme active cu bilanț depus în CAEN 1421 (Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONFEX SRL față de firmele din același domeniu?

CONFEX SRL este mai veche decât 87% dintre cele 2.539 firme active cu CAEN 1421.

Este CONFEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONFEX SRL (CUI 15904770) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONFEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONFEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONFEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONFEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONFEX SRL plătitoare de TVA?

Da, CONFEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONFEX SRL?

În anul 2025, CONFEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.913.860 lei și un număr mediu de 34 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONFEX SRL?

Firmoscop analizează CONFEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Călărași →

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.